Alpaslan Büyük Selçuklu Yeni Sezon Oyuncuları Kesinleşti! (Güncel) Sinema Filmi, Dizi Haberleri ile Oyuncu Bilgileri Sitesidir

Alpaslan Büyük Selçuklu Yeni Sezon Oyuncuları Kesinleşti!

Alpaslan-Büyük-Selçuklu-2.-Sezon-Yeni-Oyuncuları

Geçtiğimiz sezon TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşan Türklerin Anadolu’ya girme hikayesinin anlatıldığı Alparslan Büyük Selçuklu dizisi büyük bir ilgiyle izlendi. Dönem türündeki dizinin bu başarısında etkileyici hikayesinin yanı sıra oyuncu kadrosu da büyük ses getirdi. Barış Arduç, Fahriye Evcen, Barış Bağcı, Gizem Karaca, Mehmet Özgür ve Erdinç Gülener gibi çok sayıda başarılı oyuncunun yer aldığı Alparslan Büyük Selçuklu dizisinden sezon finali sonunda birçok oyuncu ayrıldı. 2. Sezonda yeni oyuncularda yoluna devam edecek olan Alparslan Dizisinin yeni oyuncularının kimler olacağı belli olmaya başladı. Peki, Alparslan Büyük Selçuklu yeni oyuncular kimler? Yazımızda Alpaslan Büyük Selçuklu 2. Sezon Yeni Girecek Oyuncular ile Alpaslan Büyük Selçuklu 2. Sezon Oyuncuları ve Alpaslan Büyük Selçuklu Yeni Sezon Oyuncuları listesini bulabilirsiniz.

Alparslan Büyük Selçuklu 2. Sezon Oyuncuları

Başarılı oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Alparslan Büyük Selçuklu dizisi 2. Sezon yoluna yeni karakter ve oyuncularla devam ediyor. Vaspurakan kalesinin fethinden sonra yeni bir hikayeye başlayacak dizinin erkek – kadın yeni oyuncuları da belli olmaya başladı. İşte Alparslan Büyük Selçuklu 2. Sezonda yeni girecek yeni oyuncular ve rolleri.

Öykü Gürman / İbrahim Yinal’ın Eşi Öke Hatun

Sultan Alparslan’ın 1048 – 1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih sürecini anlatan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi yeni sezon bölümleri kadın oyuncu kadrosuna başarılı oyuncu Öykü Gürman katıldı. Öykü Gürman İbrahim Yınal’ın eşi Öke Hatun’a hayat verecek. Öke Hatun Alparslan Büyük Selçuklu dizisine 28. Bölümde dahil olacak.

alpaslan-büyük-selçuklu-öke-hatun-öykü-gürman-kimdir
Alpaslan Dizisinde Öke Hatun’u Oynayacak Öykü Gürman Kimdir?

Öykü Gürman 4 Ağustos 1982, İstanbul doğumludur. Aynı zamanda Türk pop ve flamenko şarkıcısı, ve oyuncu olan Gürman ikiz kardeşi Berk ile video paylaşım sitesi YouTube’a yükledikleri videoda seslendirdikleri “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısı ile tanınmışlardır. Daha sonra tek olarak yollarına devam eden ikiliden Öykü Gürman 2004 yılında Türkü Filmi ile oyunculuğa adım atmıştır. Panzehir, Urfalıyım Ezelden, Aşk Zamanı gibi dizilerde rol almıştır. Öykü Gürman’ın asıl tanınması Sen Anlat Karadeniz dizisinde canlandırdığı Asiye Kaleli karakteriyle olmuştur.

Alparslan Dizisinde Öke Hatun Kimdir? Tarihteki Yeri Ne?

Bilgiler geldikçe güncellenecek.

Bora Cengiz / Alexander

Alparslan Büyük Selçuklu 2. Sezonda yeni girecek yeni oyuncuları arasına Bora Cengiz de katıldı. Aynı zamanda dizinin yeni karakteri olacak olan Bora Cengiz dizide Alexander karakterlerine hayat verecek

.

alparslan-buyuk-selcuklu-alexander-bora-cengiz-kimdir
Alpaslan Dizisinde Alexander Rolünü Oynayan Bora Cengiz Kimdir?

Bora Cengiz, 9 Aralık 1990 İstanbul doğumludur. Aynı zamanda müzik geçmişi de olan Bora Cengiz. ilk oyunculuk deneyimini 2008 yılında Peri Masalı dizisiyle yaşamıştır. Kavak Yelleri, Çilek Kokusu, Bodrum Masalı, Yüzyıllık Mühür ve Ramo gibi çok sayıda dizide oynayan Cengiz, son olarak Kalp Yarası dizisinde Mirza Tekin karakteriyle rol almıştır.

Alexander’i Oynayan Bora Cengiz Kimdir?

Umut Karadağ

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde yeni sezonda dahil olacak oyunculardan birisi de Umut Karadağ oldu. Başarılı oyuncu Umut Karadağ’ın hangi karakteri oynayacağı henüz belli değil.

alparslan-buyuk-selcuklu-umut-karadag-hangi-rolu-oynayacak--kimdir-
Alpaslan Dizisinde Umut Karadağ Hangi Rolü Oynayacak?

Serhat Tutumluer / Tekfur Grigor

Alparslan-dizisi-Tekfur-Grigor-serhat-tutumluer-kimdir

Alpaslan Büyük Selçuklu Yeni Sezon Oyuncuları kadrosuna katılan yeni karakter Tekfur Grigor oldu. 1. Sezonda Vaspurakan’ın fethinde öldürülen Tekfur Kekavmenos’un yerine diziye katılacak olan Tekfur Grigor karakterine başarılı oyuncu Serhat Tutumluer hayat verecek. Serhat Tutumluer diziye 28. Bölümde dahil olacak.

Alparslan Dizisinde Tekfur Grigor’u Oynayan Serhat Tutumler Kimdir?

Serhat Tutumluer, 29 Haziran 1972 Eskişehir doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Serhat Tutumluer çok sayıda tiyatro oyunu, sinema filmi ve dizi de rol almıştır. 1997 yılında Tersine Akan Nehir dizisiyle ilk televizyon deneyimini yaşamıştır. Esir Kalpler, Erkekler Ağlamaz, Ezo Gelin, Kül ve Ateş, Umutsuz Ev Kadınları, Vatanım Sensin, Filinta ve Hercai gibi çok sayıda dizide rol almıştır.

Yeni Sezonda Katılması Beklenen Karakterler

Alpaslan Büyük Selçuklu 2. Sezon Yeni Oyuncuları listesi her geçen gün yenilenirken diziye katılması beklenen karakterlerde mevcut. 1. Sezonda Alpaslan’ın nişanlısı Akça Hatun’un ölmesinden sonra diziye esas kadının yani Melikşah’ın annesi Seferiye Hatun’un dahil olması bekleniyor. Edinilen bilgilere göre, Seferiye Hatun’un gençliğine hayat verecek oyuncu için de arayış sürüyor. Dizinin ilk sezonu olan Uyanış Büyük Selçuklu’da bu karakterin yaşlılık haline Çiğdem Selışık Onat hayat vermişti.

NotAlpaslan Büyük Selçuklu Yeni Sezon Oyuncuları ile ilgili bilgiler geldikçe yazımız güncellenecektir.

BU YAZILARIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alparslan Büyük Selçuklu’da Hangi Oyuncular Var?

Alparslan Büyük Selçuklu Dizisinden Kimler Ayrıldı?

Uyanış Büyük Selçuklu Final mi Yaptı?

Mustafa Avkıran Çukur Dizisinin Kadrosunda

Yeni Sezon Dizileri İçin Start Verildi

%d blogcu bunu beğendi: