Alpaslan Büyük Selçuklu Ayrılacak Oyuncular Tam Liste (Rolü Biten ) Sinema Filmi, Dizi Haberleri ile Oyuncu Bilgileri Sitesidir

Alpaslan Büyük Selçuklu Dizisinden Ayrılacaklar Netleşiyor!

Alpaslan-Büyük-Selçuklu-Ayrılacak-Oyuncular

Alpaslan Büyük Selçuklu Ayrılacak Oyuncular Önceden Belli Oluyor!

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi yayınlandığı ilk günden bu yana izlenme rekoru kırmaya devam ediyor. Türklerin Anadolu’ya geliş hikayesiyle Büyük Selçuklu Devletinin 2. Lideri olarak tabir edilen Sultan Alparslan’ın hayatı ve savaşlarının anlatıldı dizisinin oyuncu kadrosunda kimlerin olduğu ve canlandırdıkları karakterler yakından takip ediliyor. Tarihi olayların anlatıldığı dizide rolleri biten ve diziden ayrılan ya da ayrılacak oyuncuların kimler olduğu da araştırılan konuların arasında ilk sırada yer alıyor. Peki, Alpaslan Büyük Selçuklu Ayrılacak Oyuncular kimler? Kimler gidecek? Yazımızda Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları kadrosu içerisinde yer alan oyunculardan diziden ayrılacaklar listesi ile çıkış nedenleriyla, rolü biten ve ölen karakterin listesini hazırladık.

Diziden Ayrılacak Oyuncular ve Karakterler

Her dizide olduğu gibi Alpaslan Büyük Selçuklu dizisinde de oynayan oyuncular dizinin hikayesinin bütününü oluşturuyor. Bununla birlikte dizinden ayrılan oyuncular ve karakterler dizi tutkunlarını derinden etkiliyor. Dizilerde oyuncuların ayrılması senaryo gereği ya karakterin ölmesi ya da rolünün bitmesiyle oluyor. Peki, Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde hangi karakterler ölüyor?

Dizden Ölerek Ayrılan Oyuncu ve Karakterler

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde hikaye ve bölümler ilerledikçe diziden ayrılan oyuncular ve karakteler belli olmaya başladı. Peki, Diziden ölerek ayrılan oyuncular kimler oldu? İşte oyuncuların diziden çıkış nedenleri, nasıl öldükleri ve ayrıldıkları bölümler.

GENERAL DUKAS / SİNAN TUZCUOĞLU

genaral-dukas-kaçıncı-bölümde-neden-öldü

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Bizans Valisi General Dukas karakteri dizinde ayrıldı. Genaral Dukas neden Alparslan dizisinden ayrıldı? Selçukların ve Bizans’ın düşmanı olan Gürcü Kralı Liparitin oğulları babasının intikamını almak için gelmişlerdir. Bu nedenle Çağrı Bey ve Tefkur Kekavmenos’u kaçıran Prens Rati, babasını öldüren kişinin General Dukas olduğunu öğrenir. Diyojen ve Alpaslan’ın kurduğu tuzak sonrasında Genaral Dukas, Liparitin oğulları tarafından öldürülür ve 19. Bölümde diziden çıkar.

BEGİM ŞEHVAR SULTAN / ZEYNEP ÖZDER

begüm-şehver-sultan-neden-nasıl-öldü

Alparslan’ın ablası, Çağrı Bey’in kızı, Sultan Mevdud’un eşi olan Begim Şehver Sultan, Emir Bozan tarafından şehit edilmiştir. Begim Şehvar Sultan kaçıncı bölümde öldü? Emir Bozan’ın Gazze Şehrinin Sultanı olmak için kurduğu tuzak sonrasında 17. Bölümde ölerek diziden ayrılmıştır.

YURDAER OKUR / EMİR TUĞRUL BOZAN

emir-bozan-alpaslan-dizisinden-ne-zaman-ayrılacak

Alpaslan Büyük Selçuklu dizisinden ayrılması beklenen karakterlerden birisi de Gazne Devletinde emirlikten vezirliğe kadar yükselen Büst Şehri Valisi Tuğrul Bozan olacak. Başarılı oyuncu Yurdaer Okur’un canlandırdığı Emir Bozan, küçük yaşta esir olarak girdiği Gazne Sarayında siyasetin tüm inceliklerini öğrenerek büyük bir güce sahip olmuştur.

Emir Tuğrul Bozan Neden ve Nasıl Alparslan Büyük Selçuklu Dizisinden Ayrılacak?

Dizide Karmati tarikatının lideri olan Emir Tuğrul Bozan, çeşitli oyunlarla Gazne Sultanı olsa da bu Sultanlık sadece 40- 57 gün sürmüştür. 10 Kasım 1051 yılında birlikleriyle Gazne’ye doğru yürüyen Emir Bozan, gulamlardan birinin hançerlemesi sonucu ölmüştür. Emir Bozan’ın başı, bir sopaya takılarak Gazne sokaklarında dolaştırılarak halkın, onun öldüğüne inanması sağlanmıştır.

Emir Bozan ne zaman diziden ayrılacak?

Alpaslan Büyük Selçuklu dizisinin yayınlanan son bölümünde Emir Bozan, Gazne Sultan Mevdut’u öldürerek tahtı ele geçirmeye çalışıyor. Kurduğu tuzakla Alpaslan’ın ablası Begim Şehver Sultan’ı öldüren Emir Bozan Alparslan tarafından öldürülerek 17. Bölümde diziden ayrılmıştır.

YAKUP TURGUT / MEYMUN

alpaslan-büyük-selçuklu-da-meymun-diziden-neden-ayrıldı

Alpaslan Büyük Selçuklu dizisinden ayrılan oyunculardan Yakup Turgut dizide Karmati üyesi ve Tuğrul Bozan’ın (Emir Bozan) yaveri, Karmati daisi olan Meymun karakterini canlandırıyordu. Meymun diziden neden / nasıl ayrıldı? Dizinin 1 ile 13. Bölümü arasında rol alan Meymun, Karmatilerin sırlarını Şehver Sultan’a söyleyeceği için Gazneli askeri kılığındaki Karmati fedaisi tarafından öldürüldü.

MURAT CEN / GÖKTUĞ BEY

alparslan-diziside-çortunel-neden-öldü

Alpaslan Büyük Selçuklu dizisinde namlı bir Türk Beyi olan Göktuğ Beyi canlandıran Murat Cen kısa bir süre önce diziden ayrıldı. Göktuğ Bey neden nasıl diziden ayrıldı? Diziye 7. Bölümde dahil olan Göktuğ Bey ne yazık ki dizide uzun süre devam edemedi. Senaryo gereği 10. Bölümde diziden ayrılan Göktuğ Bey, Kekavmenos’a yardım edip Melik Alparslan’ı pusuya çekmeye çalışması nedeniyle Melik Alparslan tarafından öldürüldü.

HAKAN AYDIN / ŞEDDAT

seddat-alpaslan-büyük-selçuklu-dizisinden-neden-ayrıldı

Alpaslan Büyük Selçuklu dizisinde Karmati daisi Şeddad rolünü oynayan Hakan Aydın hikayede idam edilerek. 8. Bölümde diziye veda etti.

METEHAN ŞAHİNLER / PRENS YANNİS

alparslan-buyuk-selcukluda-yannis-neden-öldü

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Prens Yannis karakterine hayat veren Meta Şahinler dizinin 4. Bölümünde veda etti. Prens Yannis nasıl, neden öldü? Alparslan’ı esir alan Kekavmenos onu öldürmek için plan yapar. Ancak Alpaslan, Alpagut ve Akça Hatun’un yardımıyla Kekavmenos’tan önce davranır. Kendisinin yerine Prens Yannis’i geçiren Alparslan, Kekavmenos’un kendi oğlunu öldürmesini sağlar.

SANER RAKOĞLU / PRENS LİPARİT GÜRCÜ KRALI

Alparlan Büyük Selçuklu dizisinde Çortunel’in amcası Prens Liparit Gürcü Kralı karakterini Saner Pakoğlu canlandırıyordu. Prens Liparit Gürcü Kralı neden nasıl öldü? Dizinin 2. Bölümünde Bizans Genarali Dukas tarafından idam edilerek öldürüldü.

OGEDAY GİRİŞKEN / PRENS ÇORTUNEL

alparslan-diziside-çortunel-neden-öldü

Dizide Alpaslan’ın düşmanı Prens Çortunel karakterini Ogeday Girişken canlandırıyordu. Prens Çortunel diziden neden ayrıldı? Gürcü Kralı Liparit’in yeğeni olan Prens Çortunel, 2. Bölümde Melik Alparslan tarafından Pasinler Ovası’ndaki meydan savaşında silahla vurularak öldürüldü.

Rolü Biten Karakterler / Diziden Ayrılması Beklenen Karakterler / Oyuncular

Alpaslan Büyük Selçuklu dizisinde hikaye tam gaz devam ediyor. Tarihi olaylara göre ilerleyen hikayede karakterlerin de ömürleri sona yaklaşıyor. Başlığımızda tarihi kaynaklara göre, rolü biten karakterler ile diziden ayrılması beklenen oyuncuları listeledik.

UĞUR ÖZÇELİK / İBRAHİM YİNAL

ibrahim-yinal-alparslan-büyük-selçuklu-dizisinden-ne-zaman-çıkacak

Alpaslan Büyük Selçuklu dizisinde İbrahim Yinal karakteri diziden ayrılması muhtemel karakterlerden birisi. Selçuklu Devletinde büyük başarılar elde eden İbrahim Yinal, Hırsları ve taht sevdası nedeniyle Tuğrul Beyin iktidarını dinlememeye başlamış ve Tuğrul Bey’i devirmek için ayaklanmıştır. Ancak çevresindeki Türkmen Beylerinden destek görememiştir. Bunun sonucunda da Tuğrul Bey tarafından savaş meydanında yayıyla boğularak öldürülmüştür. İbrahim Yinal ne zaman diziden ayrılacak? Hikayenin gidişatı gereği İbrahim Yinal’ın diziden kaçıncı bölümde ayrılacağı ve çıkış tarihi kesin olarak bilinmese de İbrahim Yinal karakteri rolü bitenler arasında yer alıyor.

Alparslan Büyük Selçuklu Tüm Oyuncuları Listesi

Alparslan Dizisinde Çıkan / Bitirilen Karakterler

%d blogcu bunu beğendi: