2022 - 2023'de Yeni Çıkacak Tarihi Çin Dizileri Güncel Listesini Hazırladık Sinema Filmi, Dizi Haberleri ile Oyuncu Bilgileri Sitesidir Introducing the self-driving bicycle in the Netherlands

Yeni Tarihi Çin Dizileri Geliyor!

Yeni-Çıkacak-Tarihi-Çin-Dizileri-listesi

Yeni Çıkacak Tarihi Çin Dizileri Büyük Bir Heyecanla Bekleniyor

Uzakdoğu dizileri arasında en çok izlenen dizi türlerinden birisi de şüphesiz Çin Dizileridir. Hikayeleri, oyuncuları ve görselleriyle izleyicinin gönlüne taht kuran Çin Dizilerinin yenileri çekilmeye devam ediyor. Pek çok Asya dizisinde olduğu gibi tarihi türde Çin dizileri de en çok tercih edilen türler arasında yer alıyor. 2022 – 2023 yılında ekranlara gelmesi planlan Yeni Çıkacak Tarihi Çin Dizileri listesini Çin Dizisi tutkunları için hazırladık. Yeni dizi bilgileri geldikçe yazımızda olacak.

Romantik Diziler

Hangi ülkenin dizisi olursa olsun dizilerde yaşanan aşklar ve romantik anlar herkesin büyük ilgisini çekiyor. Hikayenin etkileyiciliği yanında kahramanlarının yaşadıkları tutkulu aşklar izleyicileri derinden etkiliyor. Başlığımızda romantik türde tarihi Çin dizilerini listeledik.

Love Like the Galaxy: Part 1 / Seng Hon Chan Laan / 星汉灿烂 / 幸甚至哉 / 星漢燦爛 / The Stars Are Brilliant / Splendid Stars / Xing Han Can Lan

2022-tarihi-çin-dizisi-love-like-the-galaxy-ne-zaman

Dizi Türü : Tarihsel, Gizem, Romantik, Politik
Yapımcı :
Bölüm Sayısı : 28
Gösterileceği Kanal: Dragon TV , Tencent Videosu
Gösterim Tarihi: 5 Temmuz – 30 Ağustos 2022
Oyuncuları: Zhao Lusi (Cheng Shaoshang), Leo Wu (Ling Buyi), Guo Tao (Cheng Shi), Zeng Li (Xiao Yuanyi), Xu Jiao (Cheng Yang), Zhao Ziqi, Li Yunrui (Yuan Shen), Yu Chengen (Lou Yao), Estelle Chen (He Zhaojun)

Yazar Guan Xin Ze Luan’nın Xing Han Can Lan, Xing Shen Zhi Zai adlı romanında ekranlara uyarlanan 2022’nin sonlarında ekranlarda olması beklenen tarihi Çin dizisi Love Like the Galaxy serisinin ilk bölümü 5 Temmuz 2022’de başlayacak şekilde iki bölüme ayrılmıştır. İkinci bölüm ise, 27 Temmuz 2022’de gösterime girmiştir.

Love Like the Galaxy Çin Dizisi Konusu

Ailesini savaşta kaybettiği için hayatı boyunca sevgiden yoksun olarak yaşayan Cheng Shao Shang (Cheng Shaoshang), entrikacı teyzelerinden korunmak için kendisine bir eş seçmek zorundadır. Söz konusu evlilik için karşısına üç aday çıkar. Bunlardan birisi İmparatorun evlatlık oğlu Ling Bu Yi, İkincisi Bailu Dağı’nın yetenekli Yuan Shen’i ve üçüncüsü aristokrat Lou Yao’ dur. Her bir adayın artıları ve eksileri vardır. Cheng Shao Shang’un aşkına giden yolda Ling Bu Yi ile olan etkileşimleri sayesinde istemeden onun ailesini ve kimliğini çevreleyen gizeme dahil olur. İkisi deneyimlerinden büyür ve birlikte çalışarak ulusal bir krizi çözmek için kalplerindeki doğruluğu destekler.

The Emperor’s Love | 倾城亦清欢

the-emperor's-love-tarihi-çin-dizileri

Dizi Türü : Tarihi, Romantik, Medikal, Savaş
Yapımcı : iQiyi
Bölüm Sayısı : 36
Gösterim Tarihi: 2023 – ?
Oyuncuları: Yuan Bin Yan (Feng Qing Huan), Wallace Chung (Zhan Qing Cheng [9. Prens]), Jason Gu (Mu Mu), Zhang Yue Feng (Qing Yin).

The Emperor’s Love Konusu:

2023 yılında seyirciyle buluşması planlanan The Emperor’s dizisi, Kuzey Mu Krallığı’nın gizemli ve öngörülemeyen Savaş Tanrısı Zhan Qing Cheng ve Feng ailesinin kızı Feng Qing Huan’ın aşk hikayesini anlatıyor. Zhan Qing Cheng aynı zamanda strateji oluşturmada iyi olan ve savaş alanında binlerce düşmanı öldüren 9. prens olan Kuzey Mu Krallığı’nın Savaş Tanrısıdır. O gizemli ve tahmin edilemez, soğuk bir kişiliğe kişiliğe sahip olsa da yakışıklı bir görünüme sahiptir.

Fantastik Diziler

Fantastik Çin Dizileri izleyicinin en çok tercih ettiği türlerden birisi. Başlığımızda fantastik ve romantik ağırlıklı olmak üzere son dönemin en popüler Çin dizilerini derledik.

Who Rules The World / Dünyayı Kim Yönetiyor

who-rules-the-world-2022-tarihi-çin-dizisi

Dizi Türü : Tarihsel, Dövüş Sanatçıları (Wuxia), Fantastik, Romantik
Yapımcı : Han Zhijie
Bölüm Sayısı : 40
Gösterileceği Kanal: Tencent Videosu
Gösterim Tarihi: 18 Nisan – 17 Mayıs 2022
Oyuncuları: Yang Yang, Zhao Lusi

Ünlü Çinli oyuncular Yang Yang ve Zhao Lusi’nin başrollerini paylaştığı 2022 Çin yapımı televizyon dizisi olan Who Rules The World dizinin hikayesi yazar Qing Lengyue’nin dövüş sanatları (wuxia) aşk romanı ‘Let’s Try The World’a dayanmaktadır. Hei Fengxi ve Bai Fengxi’nin maceralı aşk hikayesini anlatan dizinin yakın zamanda Netflix kitaplığına eklenmesi bekleniyor.

Who Rules The World Konusu

Hei Feng Xi (Yang Yang) şövalye ve zarif, Bai Feng Xi (Zhao Lusi) ise, görkemli ve sınırsızdır. Zıtlıklar birbirini çeker çünkü ikisi de yetenek ve zeka bakımından rakipsizdir. Dövüş sanatlarının ve siyaset dünyasının savaş ve kaosuna yakalanan aşk çiçekleri, son on yılda kurban edilen kanın ortasında açmaya başlar. Kimliklerini gizli tutmaya çalışarak, pek çok siyasi huzursuzluk, ihanet, iç çekişme ve imparatorluk tahtı için nihai savaşla uğraşırken sürekli olarak üç adım önde olmak zorundalar.

Love Between Fairy and Devil / Peri ve Şeytan Arasında Aşk

Dizi Türü: Tarihi, Komedi, Romantik, Wuxia, Fantezi
Wuxia : Antik Çin’de dövüş sanatçılarının maceralarını konu alan bir Çin kurgusu türüdür.
Yönetmen: Yi Zheng
Yapımcı: Zhang Yucheng
Bölüm Sayısı: 36
Gösterim Tarihi: İlk bölüm yayın tarihi: 7 Ağustos 2022 / Son Bölüm yayın tarihi: 22 Eylül 2022
Oyuncuları: Başrollerde; Yu Shuxin ve Dylan Wang’ın ve önemli destekleyici rollerde Xu Haiqiao, Guo Xiaoting ve Zhang Linghe yer alıyor.

Love Between Fairy and Devil Konusu

Yazar Jiu Lu Fei Xiang tarafından yazılan aynı adlı romandan uyarlanan 2022 Çin televizyon dizisi olan Love Between Fairy and Devil dizisi, Xilan kabilesinin tanrıçası Po Xin iblis Lordu Dongfang Qingcang ( Dylan Wang ) tarafından yok edilmiştir. On bin yıl sonra, düşük rütbeli peri Xiao Lanhua ( Yu Shuxin ) olarak yeniden doğan Po Xin, acı çektiği bir lanetten kurtulmak için Xiao Lanhua’nın ruhunu feda etmelidir. Ancak bu süreçte aşkını ve çaresizliğini kıran büyük şeytan, nazik ve sevimli periye aşık olur.

Love When the Stars Fall | 星落凝成糖

Love-When-the-Stars-Fall-yeni-tarihi-çin-dizisi

Dizi Türü: Tarihi, Romantik, Wuxia, Fantezi
Yönetmen: Chu Yui Bun
Senaryo: Ma Jia
Yapımcı: Youku
Bölüm Sayısı: 40
Gösterim Tarihi: 2023 – ?
Oyuncuları: Chen Xing Xu (Xuan Shang Jun / Shao Dian You Qin), Landy Li(Prenses Ye Tan), Luke Chen (Üçüncü Prens Chao Feng), He Xuan Lin (Prenses Qing Kui).


Love When the Stars Fall Konusu:

Yeni yılda ekranlara gelecek olan Love When the Stars Fall dizisi, birbirinden çok farklı kişiliklere sahip ikiz kız kardeşlerin düğün günlerinde yaşanan bir karışıklık nedeniyle yanlış kişilerle evlendirilmesini konu alıyor. Ölümlü alemdeki iki prenses etrafında dönen dizide nazik ve kibar olan abla ölümsüz kabile ile Cennetsel Eş olarak nişanlıdır. Küçük kız kardeş zeki ve kurnazdır ve Demon kabilesiyle Demon Consort olarak nişanlanmıştır. Beklenmedik bir karışıklık nedeniyle iki kız kardeş yanlış klana gönderilir. Bu yanlışlık sadece bir kargaşaya neden olmakla kalmaz, aynı zamanda dört alemi şok eden bir planın çözülmesine de yol açar.

Legend of Anle | 安乐传

yeni-çıkacak-çin-dizileri-legend-of-anle

Dizi Türü: Tarihi, Gizem, Romantik, Wuxia
Yönetmen: Gary Sing, Jones Ma, Li Hong Yu, Jason So
Yapımcı: Youku
Bölüm Sayısı: 40
Gösterim Tarihi: 31 Aralık 2022
Oyuncuları: Dilraba Dilmurat (Ren An Le / Di Zi Yuan), Gong Jun (Veliaht Prens Han Ye)

Legend of Anle Konusu:

Çıkış tarihi olarak 31 Aralık 2022 belirtilen Yeni Çıkacak Tarihi Çin Dizileri listesinde bulunan Legend of Anle Çin dizisinin konusu, Di Zi Yuan (Dilraba Dilmurat) ve Veliaht Prens Han Ye (Gong Jun) arasındaki hüzünlü ve dokunaklı bir aşk hikayesini anlatır. On yıl önce Di Zi Yuan’ın ailesi ihanetle suçlanır ve haksız yere katledilir. Hayatta kalan tek aile üyesi olarak Di Zi Yuan adını Ren An Le olarak değiştirir ve intikam almak için mahkemeye çıkmayı planlar. Ancak Di Zi Yuan, iki aile arasında süren düşmanlığa rağmen Veliaht Prens Han Ye ile aralarında gelişen romantik duygulara engel olamaz.

Çin Tarihi Televizyon dizisi olan An Le Zhuan olarak da bilinen Legend of Anle, Çinli aktrist ve şarkıcı Fei. Xing Ling’in “İmparatorun Kitabı” (帝皇书) adlı romanından uyarlanmıştır.

Not: Yeni Çıkacak Tarihi Çin Dizileri listesi bilgiler geldikçe güncellenecek.

BU YAZILARIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzun Dizilerinden Sıkılanlar İçin Bir Solukta İzlenebilecek Diziler

Uzakdoğu Dizilerini Seyredebileceğiniz En İyi Siteler

Dünyaca Ünlü Kore Dizisi TRT’de Başlıyor!

Blu TV’den İzleyebileceğimiz Dizi ve Film Önerileri

Yeni Sezon Dizileri Başlıyor!

Asya Dizisi Sevenler Bu Diziler Tam da Sizin İçin

Çinli Oyuncu Luo Zheng’in En Beğenilen Dizileri

Yeni Sezonları Heyecanla Beklenen Efsane Olmuş Yabancı Diziler

%d blogcu bunu beğendi: