2022 Yılında Ölen Ünlüler (Türk) - Yakın Zamanda Vefat Eden Sanatçılar Sinema Filmi, Dizi Haberleri ile Oyuncu Bilgileri Sitesidir

Bu Yıl Kaybettiğimiz Ünlü Sanatçı ve Tanınmış Kişiler

2022-yılında-ölen-ünlüler-güncel-liste

2022 Yılında Ölen Ünlüler ( Türk)

Ölüm haberleri hemen hepimizi derinden etkiliyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022’nin ilk aylarda da ünlü değerleri kaybetmeye devam ediyoruz. Hayatını kaybeden ünlüler yakın çevremizdeki kişiler olmasa da medyadan dizi ve filmlerden aşina olduğumuz ya da hayranı olduğumuz kişilerdir. 2021 yılında ölen ünlüler oyuncu, siyaset, şarkıcı ve tanınmış kişiler olmak üzere çeşitli sektörlerden olurken 2022 yılında ölen ünlüler de aynı kategorilere mensup sevdiğimiz ve değer verdiğimiz kişiler olarak karşımıza çıkıyor. Peki, Bu yıl yakın zamanda hangi ünlü vefat etti? Ölüm nedenleri ne? İşte, trafik kazası, motor kazası, hastalıktan, Koronavirüsten ölen Türk ünlüler ile kanserden ölen ünlüler (Vefat Eden) tam ve güncel listesi.

Yakın Zamanda Ölen Türk Ünlüler

Daha yılın ilk başlarında aldığımız ölüm haberleri gün geçtikçe yenilerinin eklenmesiyle devam ediyor. Başlığımızda yakın zamanda hayatlarını kaybeden ünlülerin neden öldükleriyle ilgili detayları ve ölüm nedenleri gruplandırılmıştır.

BETA BERK BAYINDIR

beta-berk-vefat-etti

Beta lakabıyla tanınan ünlü Rapçı Berk Bayındır, İstanbul Kağıthane’de yaşadığı lüks rezidansın 8. Katındaki dairesinin camından bilinmeyen bir nedenle düşerek 26 Nisan 2022’de hayatını kaybetti.

Koronavirüsten Ölen Ünlüler

Dünyayı saran pandemi (salgın hastalık) genç yaşlı, ünlü ünsüz birçok değerli insanın hayatını kaybetmesine neden olmaya devam ediyor. Film Dizi Haber olarak derin üzüntü içerisinde hazırladığımız başlığımızda 2022 yılında korona virüsten ölen ünlüler ilgili liste yer alıyor. Listeler ünlülerin ölüm tarihleri temel alınarak hazırlanmıştır.

FATMA GİRİK

fatma-girik-neden-öldü---2022-de-ölen-ünlüler

Fatma Girik, 12 Aralık 1942 yılında İstanbul’da doğmuştur. Koronavirüsten ölen ünlüler arasında yer alan Fatma Girik’in oyuncu, senarist, yapımcı ve siyasetçi kimliği vardı. Yeşilçam’ın usta oyuncusu, 1956-2012 yılları arasında 200’den fazla sinema filmi ve dizide rol almıştır. Türk sinemasında canlandırdığı sert, mağrur ve haksızlıklara karşı boyun eğmeyen Anadolu kadını karakterleriyle ile tanınmıştır.

Fatma Girik Neden Öldü?

Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve Filiz Akın ile birlikte Yeşilçam’ın dört yapraklı yoncasından birisi olarak kabul edilen Fatma Girik, 24 Ocak 2022’de tedavi gördüğü İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan Liv Hospital hastanesinde COVID-19’a bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle 79 yaşında hayatını kaybetmiştir. Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından naaşı Muğla’nın Bodrum ilçesine gönderilmiştir. 28 Ocak’ta vasiyeti üzerine Torba Mezarlığına, hayat arkadaşı ünlü yönetmen Memduh Ün’ün yanına defnedilmiştir.

ERKAN ŞAMCI

vefat-eden-ünlüler-2022-erkan-şamcı-neden-öldü

Erkan Şamcı, 1959 Erzurum doğumlu ekolojik yaşam uzmanı, araştırmacı, aktivist, yazar, radyo ve TV programcısıdır. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu olan Erkan Şamcı, 63 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Acı haberi Şamcı’nın eşi sosyal medyadan yaptığı paylaşımla duyurdu.

HAYDAR DÜMEN

haydar-dümen-ne-zaman-neden-öldü-2022-de-hayatını-kaybeden-ünlüler

Haydar Dümen, 15 Haziran 1930 Uşak doğumlu Türk psikiyatrist ve seksologdur. Çeşitli yayın organlarında yayımlanan cinsel sağlık konulu yazıları ve okurların cinsel yaşam konusundaki problemleri mizahi bir üslupla yanıtlamasıyla tanımlanan Haydar Dümen, COVID-19 virüsüne yakalanan Dümen, 31 Ocak 2022 tarihinden itibaren tedavi gördüğü Beykent Üniversitesi Hastanesi’nde 10 Şubat 2022 tarihinde hayatını kaybetmiştir. Cenazesi 11 Şubat 2022 tarihinde Ulus Mezarlığı’na defnedilmiştir.

AYTEN ERMAN

ayten-erman-neden-hayatini-kaybetti

Ayten Erman, 26 Kasım 1935 doğumludur. Türk sinema ve tiyatro oyuncusu olan Ayten Erman, kendisi gibi oyuncu olan Şemsi İnkaya ile evliliğinden bir çocuğu bulunmaktadır. Aynı zamanda 2019’da kaybettiğimiz usta oyuncu Ayşen Gruda ve Ayben Erman’ın ablasıdır. Çok sayıda dizi ve filmde rol alan Ayten Erman’ın en bilinen dizi ve filmleri; Cennet Mahallesi, Arka Sokaklar, Sihirli Annem, Bücür Cadı, Çiçek Taksi, Şalvar Davası, En Büyük Şaban ve Bombacı’dır. Oyuncu Ayten Erman 24 Şubat 2022’de İstanbul’da COVID-19 nedeniyle 86 yaşında vefat etmiştir. Cenazesi Üsküdar’daki Şakirin Camii’nden kaldırılarak Yenidoğan Mezarlığı’na defnedilmiştir.

ERAY TAMER SEVER

seray-sever-in-babası-eray-tamer-hayatını-kaybetti

Ünlü oyuncu Saray Sever’in geçtiğimiz günlerde korona virüse yakalanan 74 yaşındaki babası Tamer Sever hayatını kaybetti. Sever Sever, sosyal medya hesabında paylaştığı mesajında babası Eray Tamer Sever’in hastanede entübe olarak yaşam mücadelesi verdiğini dile getirmiş, takipçilerinden dua istemişti.

AGAH ÖZGÜÇ

agah-özgüç-hayatını-kaybetti


Gazeteci yazar, eleştirmen ve araştırmacı Agah Özgüç koronavirüs nedeniyle 90 yaşında hayatını kaybetti. Agah Özgüç’ün ölüm haberi, Sinema Yazarları Derneği’nin (SİYAD) Twitter hesabından duyuruldu.

MÜJGAN BİLGİN

ebru-gündeşin-annesi-müjgan-bilgin-vefat-etti

Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş’in annesi Müjgan Bilgin 73 yaşında Koranavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Müjgan Bilgin’in ölüm haberi yaşadığı site yönetimi tarafından duyuruldu.

Kanserden Ölen Ünlüler (Türk)

Kanser hastalığı uzun yılardan beri ölüm nedenlerinin başında yer alıyor. Başlığımızda kanser hastalığından hayatını kaybeden oyuncular ve ünlüleri listeledik.

CİVAN CENOVA

civan-cenova-akciğer-kanserinden-hayatını-kaybetti

Türk sinemasının usta ismi geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Kartal Tibet’in 1963’de evlendiği Gündüz Sencer’in ilk oğlu olarak bilinen oyuncu Civan Cenova, 67 yaşında tedavi gördüğü hastanede 20 Ağustos 2022’de hayatını kaybetti. Civan Cenova neden öldü? Hastalığı neydi? Ünlü oyuncu geçtiğimiz günlerde kolunda yaşadığı ağrılar nedeniyle gittiği hastanede yapılan tetkiklerde akciğerinde kitle saptanmış ve tedaviye başlanmıştı. Ölüm haberini oyuncu Esra Dermancıoğlu duyurdu. Son olarak Üç Kuruş dizisinde rol alan usta oyuncu, Karadayı, Fatmagül’ün Suçu ne, Atiye, Arka Sokaklar, Çiçek Taksi gibi çok sayıda dizi, film ve tiyatro oyununda rol almıştı.

MURAT ÖZER

feride-çetinin-kocası-murat-özer-hayatını-kaybetti

Ünlü dizi ve sinema oyuncusu Feride Çetin’in eski eşi sinema eleştirmeni Murat Özer, yakalandığı lenfoma hasatlığı nedeniyle 9 Mart 2022 tarihinde hayatını kaybetti.

AYBERK PEKCAN

ayberk-pekcan-neden-öldü-kanserden-ölen-ünlüler

Ayberk Pekcan 22 Mayıs 1970 Mersin doğumludur. Türk sinema ve dizi oyuncusu olan Ayberk Pekcan, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı Mezunudur. Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi ve Keşanlı Ali Destanı dizileriyle tanınan ünlü oyuncu Ayberk Pekcan son olarak Bergen Filminde oynamıştır. Ancak filmin yayınlandığını görememiştir. 22 Ekim 2021 tarihinde sosyal medya hesabından akciğer kanserine yakalandığını duyuran Ayberk Pekcan, hastalığının ilerlemesi sonucu 24 Ocak 2022 tarihinde doğduğu şehir olan Mersin’de Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik ile aynı tarihte vefat etmiştir.

DİLER SARAÇ

diler-saraç-neden-öldü---yakında-vefat-eden-ünlüler

Türk sinema ve dizi oyuncusu Diler Saraç 25 Eylül 1934, İzmir doğumludur. 1962-2007 yılları arasında Yeşilçam’da iki yüz otuzdan fazla filmde rol alan usta oyuncu genellikle anne karakterlerini canlandırmıştır. Perihan Abla dizisinde canlandırdığı karakterle tanınan Diler Saraç, karaciğer kanseri tedavisi görmekte iken 28 Ocak 2022’de İstanbul’da 87 yaşında hayatını kaybetmiştir. Cenazesi, 30 Ocak 2022’de Teşvikiye Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Feriköy Mezarlığına defnedilmiştir.

SAİT UÇAR

2022-de-vefat-eden-sanatçılar-sait-uçar

Karadeniz’in sevilen sanatçısı Sait Uçar, Bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Evli ve iki çocuk babası olan 60 yaşındaki Sait Uçar’ın cenazesi 10 Şubat’ta Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Hamsiköy Mahallesindeki mezarlığına defnedildi.

BAHADIR SUDA

muzisyen-bahadir-suda-hayatini-kaybetti

80’li yılların kült gruplarından Çağdaş Türkü’nün üyelerinden bir süredir kanserle mücadele eden Bahadır Suda hayatını kaybetti. Üç yıldır tedavi gördüğü öğrenilen Suda’nın sağlık durumunun Aralık ayında kötüleştiği edinilen bilgiler arasında.

VURAL GÖKÇAYLI

vural-gökçaylı-hayatını-kaybetti

Türk moda dünyasının öncü isimlerinden Vural Gökçaylı tedavi gördüğü hastanede 79 yaşında yaşamını yitirdi. Gökçaylı’nın ölüm nedeninin sır gibi sakladığı mide kanseri hastalığı olduğu öğrenildi.

Trafik Kazası ile Motor Kazasında Hayatını Kaybeden Ünlüler

Trafik kazaları ve motor kazaları bizleri ve sevdiklerimizi yaşamdan kopan ölüm nedenlerinin başında gelmektedir. Başlığımızda trafik kazası veya motor kazasında hayatını kaybeden ünlülerin listesi yer almaktadır.

AHMET ÇALIK (FUTBOLCU)

ahmet-çalık-neden-öldü---trafik-kazasında-ölen-ünlüler

Futbol dünyasını yasa boğan ölümlerden birisi de eski Türk millî futbolcu Ahmet Çalık’ın vefatıdır. (futbolcu) (26 Şubat 1994 Ankara doğumlu olan Ahmet Yılmaz Çalık, 1 Ocak 2022 tarihi saat 09.05’te Ankara-Niğde güzergahında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirmiştir. Cenazesi, Ankara’nın Elmadağ ilçesinde bulunan Elmadağ Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedilmiştir.

Hastalıktan Hayatını Kaybeden Ünlüler

Ölüm haberini duyduğumuzda yaşadığımız şoktan sonra ilk aklımıza gelen nedendir. Başlığımızda çok ciddi durumlar olamadan yaşlılık hastalığı ya da kronik hastalığa bağlı olarak yaşamını yitiren ünlü isimler yer almaktadır. Listemiz ünlülerin ölüm tarihleri temel alınarak hazırlanmıştır.

FÜSUN GÜNUĞUR

füsun-günuğur-hayatını-kaybetti

Ünlü dizi ve tiyatro oyuncusu Füsun Günuğur 27 Ağustos 2022 tarihinde hayatını kaybetti. Vefat haberi Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan Füsun Günuğur, son olarak Unutma Beni dizisinde başrol oynamıştı. 70 yaşında vefat eden Günuğur’un kesin ölüm nedeni bilinmiyor. Füsun Günuğur; Ferhunde Hanımlar, Gönül Yokuşu, Oyun Bitti ve Ne Seninle Ne Sensiz gibi dizilerde rol almıştı.

ALİ GÜNEY

füsun-günuğur-hayatını-kaybetti

Yeşilçam’da kötü adam karakteri olarak tanındığımız emektar oyuncu Ali Güney 24 Ağustos 2022 tarihinde hayatını kaybetti. 66 yaşında ölen oyuncunun vefat haberini ses sanatçısı ve söz yazarı Onur Akay verdi. Akay, “Yeşilçam filmlerinde hep kötü rollerde görmeye alışık olduğumuz Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Ali Güney, uzun süredir KOAH hastasıydı ve üç gün önce nefes darlığı nedeni ile hastaneye kaldırıldı. Ancak durumu ağırlaşan ve solunum cihazına bağlanan usta oyuncumuzun tedavisine, uyutularak devam ediliyordu. Dün yoğun bakıma kaldırıldığını duyurduğum değerli oyuncumuzu, maalesef bugün sabaha karşı kaybettik” dedi.

SEMİH SERGEN

semih-sergen-hayatını-kaybetti

Ünlü oyuncular Burak Sergen ve Toprak Sergen’in babaları sinema, tiyatro ve seslendirme sanatçısı Semih Sergen, 91 yaşında Muğla’nın Bodrum İlçesinde 6 Ağustos 2022 tarihinde hayatını kaybetti.

SUNGUR BABACAN

seslendirme-sanatçısı-sungur-babacan-vefat-etti

Türkiye’nin önemli seslendirme sanatçılarından birisi olan Sungur Babacan 63 yaşında hayatını kaybetti. Tom Hanks, John Travolta, Brad Pitt, Tom Cruise ve Mel Gibson gibi pek çok yıldıza sesiyle hayat veren ve Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) olduğu öğrenilen Sungun Babacan, bir süredir tedavi gördüğü hastanede 6 Ağustos 2022’de vefat etti.

İLHAN İREM

ilhan-irem-hayatını-kaybetti

Müzik dünyasına adını altın harflerle kazımız sanatçılardan birisi olan İlhan İrem hayatını kaybetti. Alasana, Sürgün Gibi Masallarda ve Olanlar Olmuş gibi çok sayıda kült olmuş şarkıya imza atan müzisyen şarkıcı İlhan İrem, böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 67 yaşında yaşamını yitirdi. Sanatçının eşi Hansu İrem, vefat haberinin ardından eşinin üç vasiyeti olduğunu söyledi. İrem, “Tabutunun Türk bayrağına sarılmasını istemişti. Atatürk Kültür Merkezi’nde bir tören yapılmasını istiyordu. Bir diğer vasiyeti de Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verilmekti” dedi.

CÜNEYT ARKIN

cünet-arkın-vefat-etti

Yeşilçam’ın usta isimlerinden doktor, senarist, yapımcı ve oyuncu sayısız film ve diziye imza atan Cüneyt Arkın, 28 Haziran 2022 tarihinde geçirdiği kalp durması rahatsızlığı sonucu İstanbul, Beşiktaş ilçesi Ulus’ta bulunan Liv Hospital Hastanesi’nde 84 yaşında hayatını kaybetti. Ani kaybıyla sevenlerini hüzne boğan son olarak ATV’de yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Aksakallıların Reisi karakterini oynayan Cüneyt Arkın’ın oynadığı dizi ve filmlerin listesi için linki tıklayabilirsiniz.

BELMA SİMAVİ

belma-simavi-vefat-etti

Hürriyet Gazetesinin eski sahibi Erol Simavi’nin eşi Belma Simavi geçtiğimiz aylarda hayatını kaybetti. Bir süredir koah hastalığı nedeniyle hastanede tedavi gördüğü iddia edilen Belma Simavi’nin 89 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı.

AHMET MUAVAFFAK FALAY

ahmet-muaffak-falay-bu-yıl-ölen-sanatçılar

Türkiye’de Mafi, Avrupa ve ABD’de Maffy olarak adlandırılan 1930 doğumlu Kuşadalı Türk müzisyen Ahmet Muvaffak Falay, 92 yaşında hayatını kaybetti. Falay’ın yaklaşık 6 aydır beyninde çıkan tümör nedeniyle İstanbul’da bir tıp merkezinde tedavi gördüğü öğrenildi.

AYKUT SÖZERİ

aykut-sözeri-vefat-etti

Oyuncu Cenk Sözeri’nin babası tiyatro ve sinema oyuncusu, tiyatro yönetmeni, seslendirme sanatçısı Aykut Sözeri 72 yaşında Ankara’da hayatını kaybetti.

AHMET SAY

fazıl-sayın-babası-ahmet-say-vefat-etti

Dünyaca ünlü piyanist ve bestekar Fazıl Say’ın babası ve aynı zamanda müzik yazarı, müzik eğitimcisi, edebiyatçı Ahmet Say, Ankara’da tedavi gördüğü özel hastanede 86 yaşında hayata veda etti.

SELAHATTİN BEYAZIT

galatasaray-eski-başkanı-selahattin-beyazıt-neden-öldü

Türk iş İnsanı, sanayici ve spor yöneticisi Selahattin Beyazıt 5 Temmuz 1931 İstanbul doğumludur. Aynı zamanda Galatasaray Eski Başkanı olan Selahattin Beyazıt, 21 Ocak 2022 tarihinde hayatını kaybetmiştir. Ünlü Sanayicinin Teşvikiye Camii’nden kaldırılan cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilmiştir.

SELÇUK ÇAKMAKLI

selçuk-çakmaklı-kimdir-neden-öldü

Kaleci pozisyonunda görev yapmış Türk Futbolcusu Selçuk Çakmaklı, 16 yıllık profesyonel kariyerinin tamamını Gençlerbirliği’nde geçirmiştir. Köylü Selçuk” lakabıyla bilinen kaleci, Gençlerbirliği’nin Süper Lig tarihi boyunca en uzun süre gol yemeyen kalecisi unvanına da sahiptir. 10 Şubat 2022’de ölen Selçuk Çakmaklı’nın cenazesi bir gün sonra Ankara’daki Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilmiştir.

GÜNGÖR TEKÇE

şair-güngör-tekçe-neden-öldü-2022-yılında-ölen-ünlüler

Şair yazar Güngör Tekçe, 17 Eylül 1937 doğumludur. Daha çok şiirleriyle tanınan Güngör Tekçe, 10 Şubat 2022’de hayatını kaybetmesiyle TRT camiasında ve yayın dünyasında ölümüyle büyük üzüntüye neden oldu. Güngör Tekçe cenazesi Bodrum’da defnedildi.

CELAL ÖZBAYER

cemil-ozbayer-neden-öldü

Tiyatro oyuncusu ve yönetmen Celal Özbayer (1955 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Devlet Tiyatrosu başta olmak üzere, Sivas Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosu gibi tiyatrolarda yönetmenlik yapan Özbayer, 2002’li yıllardan sonra dizi ve filmlerde yer almaya başlamıştır. Celal Özbayer 12 Şubat 2022’de 67 yaşında İstanbul’da hayatını kaybetmiştir.

ARİF ŞENTÜRK

arif-şentürk-kimdir-neden-öldü---2022-de-ölen-türk-ünlüler

Özellikle Rumeli Türküleri yorumlarıyla ünlü olan Arnavut ve Boşnak kökenli Türk halk müziği sanatçısı Arif Şentürk, 15 Şubat 2022 tarihinde, 81 yaşında İstanbul’da hayatını kaybetti. Cenazesi Yedikule Mezarlığı’nda toprağa verildi. Arif Şentürk, geçtiğimiz aylarda Kanal D’nin Şarkılar Bizi Söyler Programına konuk olmuş ve birbirinden özel Rumeli Türkilerini seslendirmişti. Arif Şentürk Neden öldü? Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Şentürk, durumunun ağırlaşması sonucu hayatını kaybetmiştir.

GÜLŞEN GİRGİNKOÇ

gülşen-girginkoç-kimdir-ne-zaman-ne-öldü

Sinema ve tiyatro oyuncusu Gülşen Girginkoç 1930, İstanbul doğumludur. Aynı zamanda Oyuncu Nurşen Girginkoç’un ablası olan Girginkoç, oyunculuğa ilk defa 1958 yılında Devlet Tiyatroları’nda adım atmıştır. 17 Şubat 2022, Ankara), Türk tiyatro ve sinema oyuncusu. Girginkoç, 1930 yılında İstanbul’da doğdu. 17 Şubat 2022’de Ankara’da 92 yaşında vefat eden Gülşen Girginkoç’un cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilmiştir.

ŞENOL BİROL

rize-nin-futbol-efsanesi-senol-birol--neden-öldü

Gösterdiği performansla ismi Beşiktaş ve kurucusu olduğu Rizespor ile özdeşleşen Şenol Birol, 3 Mart 2022 Perşembe günü 86 yaşında hayatını kaybetti. Eski milli futbolcu Şenol Birol’un cenazesi, ikindi namazını müteakip Sahil Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrasında Atmeydanı Mahallesi’nde (Dosma) defnedildi.

AKREP NALAN

akrep-nalan-neden-öldü-hastalığı-neydi

Asıl adı Füsun Nalan Açın, halk arasında bilinen adıyla Akrep Nalân, 26 Nisan 1954, Ankara doğumludur. Türk pop müziği sanatçısı ve oyuncu olan Akrep Nalan, ilk oyunculuk deneyimini 1994 yılında Zirvedekiler dizisiyle yaşamıştır. Daha sonra; Baskül Ailesi, Hayat Bilgisi, Peki Olur Şekeri ve Aşk Mahkumu dizilerinde yer almıştır. Akrep Nalan Neden Öldü? Füsun Nalan Açın, Bodrum’da uzun süredir yaşadığı evinde 4 Mart 2022 sabahı solunum yetmezliği nedeniyle 67 yaşında hayatını kaybetmiştir. Cenazesi 5 Mart’ta Torba Mezarlığına defnedilen ünlü şarkıcının vasiyetinde tüm mirasını Nesin Vakfı’na bağışladığı ortaya çıkmıştır.

Kalp Krizinden Vefat Eden Ünlüler

SÜREYYA GÜRSEL EVREN

oyuncu-süreyya-gürsel-hayatını-kaybetti

TRT 1’de yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinde canlandırdığı Vedat karakteriyle tanınan oyuncu Süreyya Gürsel Evren, Sancaktepe’deki bir evin balkonundan düşerek hayata veda etti. Yapılan otopsi sonucu Süreyya Gürsel Evren’in ölüm nedeni belli oldu. Rapora göre, Evren’in yakınlarından alınan bilgiye göre, oyuncunun balkonda kalp krizi geçirerek yere düştüğü öğrenildi. Sayısız projede yer alan başarılı oyuncu Süreyya Gürsel Evren’in ablası da ünlü oyuncu çıktı. Evren’in ablasının yıllarca Arka Sokaklar dizisinde Suat karakterine hayat veren Figen Evren olduğu öğrenildi.

OSMAN WÖBER

OSMAN-WÖBER-HAYATINI-kaybetti

Oyuncu yönetmen Osman Wöber, 62 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Başarılı oyuncunun ölüm haberini meslektaşı ve yakın dostu Zafer Algöz duyurdu. 988-1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yapan usta sanatçı pek çok dizi ve filmde rol almıştır. Osman Wöber, Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı ‘Tuncay Kantarcı’ karakteriyle hafızalarda yer edinmişti.

İLKER KURT

ilker-kurt-hayatını-kaybetti

Oyuncu İlker Kurt geçirdiği kalp krizi sonucu 48 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi oyuncunun üye olduğu Filim-San Vakfı Müdürü Kıvanç Terzioğlu sosyal medya hesabından duyurdu. Terzioğlu sosyal medya hesabından “Filim -San vakfı üyelerimizden oyuncu dostunuz İlker Kurt’u kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz” paylaşımında bulundu. İlker Kurt ilk olarak Su Sinekleri adlı televizyon dizisinde Behçet karakterini canlandırmıştı. Kariyerine uzun bir süre televizyon dizileriyle devam eden Kurt, Kanıt dizisiyle birlikte geniş bir izleyici kitlesinin dikkatini çekmişti. Kurt; Veda, Anadolu Kartalları ve Fetih 1453 gibi pek çok projede yer almıştı.

İBRAHİM GÜNDOĞAN

ibrahim-gündoğan-hayatını-kaybetti

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Mete Aymar karakteriyle tanınan 63 yaşındaki usta oyuncu İbrahim Gündoğan, geçirdiği kalp krizi sonucunda 2 Nisan 2022’de hayatını kaybetti.

İRFAN ATASOY

irfan-atasoy-kimdir-neden-öldü-2022-de-kalp-krizinden-ölen-ünlüler

Oyuncu, senarist ve yapımcı İrfan Atasoy 3 Şubat 1937 Adana doğumludur. Dünyaca ünlü Gordon Mitchell, Richard Harrison, Alicia Leone, Don Backy gibi birçok isimle ortak filmlere imza atan Atasoy, 3 Şubat 2022 tarihinde İstanbul’da 85. yaş gününde geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etmiştir. Cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilmiştir.

HÜSEYİN ELMALIPINAR

huseyin-elmalipinar-kimdir-neden-öldü-hastalığı-ne

Sinema ve dizi oyuncusu Hüseyin Elmalıpınar kalp krizi sonucu ölen ünlülerden birisidir. 23 Mart 1971, Ankara doğumlu olan oyuncu, daha çok mafya ve ağır abi rollerinde izleyici karşısına çıkmıştır. 2005-2007 yılları arasında Show TV’de yayınlanan Acı Hayat dizisinde Numan karakterine hayat veren Hüseyin Elmalıpınar, Kutlar Vadisi, Yabancı Damat, Arka Sokaklar ve Ezel gibi çok sayıda dizi ve filmde yer almıştır. Ünlü oyuncu son olarak TRT 1’de yayınlanan Dünya Hali dizisinde karşımıza çıkmıştı. Hüseyin Elmalıpınar ne zaman neden öldü? 3 Mart 2022 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.

Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybeden Ünlüler

2022 Yılında Ölen Ünlüler için ölüm nedenleri farklılık gösterse de bizleri en derinden etkileyen nedenlerden birisi silahla saldırı sonucu olanlardır. Ani gelişen olay sonrasında hayatını kaybeden sanatçıları ve ünlü isimleri başlığımızda listeledik.

ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU

şafak-mahmut-yazıcıoğlu-neden-öldü-silahlı-saldırı-sonucu-ölen-ünlüler

Gündemi derinden etkileyen ölümlerden birisi şüphesiz sunucu Ece Erken ile evli olan Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi oldu. Ece Erken’in kocası Şafak Mahmut Yazıcıoğlu neden, kaç yaşında öldü? Kendi avukatlık bürosu olan ve birçok firmanın hukuk danışmanlığını yürüten 1980 doğumlu Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 31 Ocak 2022’de alacak verecek davası nedeniyle uğradığı silahlı saldırı sonucu 43 yaşında hayatını kaybetmiştir.

HALİL FAYTALI

halil-faltali-neden-öldü---2022-de-ölen-ünlüler

Kıbrıslı iş insanı Halil Falyalı 8 Şubat’ta uğradığı silahlı saldırı sonucunda ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kuzey Kıbrıs’ta beş yıldızlı otel, kumarhane ve çeşitli sektörlerde şirketlerin sahibi olan Falyalı Mağusa Türk Gücü başkanlığı da yapmıştır.

Film Dizi Haber olarak; hayatını kaybeden ünlü isimlere Allah’tan rahmet, sevenlerine ve kederli ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

* Not: Listemiz güncel bilgiler doğrultusunda düzenlenecektir.

BU YAZILARIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Yılında Doğum Yapan Sanatçılar

2021 Yılında Doğan Ünlü Bebekler

Diriliş Ertuğrul Dizisi Oyuncusu Hayatını Kaybetti

İkimizin Yerine Dizisinin Kaymakamı Hayatını Kaybetti

%d blogcu bunu beğendi: