2022 Yılında Ölen Ünlüler (Türk) - Yakın zamanda Vefat Edenler Tam Liste Sinema Filmi, Dizi Haberleri ile Oyuncu Bilgileri Sitesidir

2022 Yılında Kaybettiğimiz Ünlüler

2022-yılında-ölen-ünlüler-güncel-liste

2022 Yılında Ölen Ünlüler ( Türk)

Ölüm haberleri hemen hepimizi derinden etkiliyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022’nin ilk aylarda da ünlü değerleri kaybetmeye devam ediyoruz. Hayatını kaybeden ünlüler yakın çevremizdeki kişiler olmasa da medyadan dizi ve filmlerden aşina olduğumuz ya da hayranı olduğumuz kişilerdir. 2021 yılında ölen ünlüler oyuncu, siyaset, şarkıcı ve tanınmış kişiler olmak üzere çeşitli sektörlerden olurken 2022 yılında ölen ünlüler de aynı kategorilere mensup sevdiğimiz ve değer verdiğimiz kişiler olarak karşımıza çıkıyor. Peki, Bu yıl yakın zamanda hangi ünlü vefat etti? Ölüm nedenleri ne? İşte, trafik kazası, motor kazası, hastalıktan, Koronavirüsten ölen Türk ünlüler ile kanserden ölen ünlüler (Vefat Eden) tam ve güncel listesi.

Yakın Zamanda Ölen Türk Ünlüler

Daha yılın ilk başlarında aldığımız ölüm haberleri gün geçtikçe yenilerinin eklenmesiyle devam ediyor. Başlığımızda yakın zamanda hayatlarını kaybeden ünlülerin neden öldükleriyle ilgili detayları ve ölüm nedenleri gruplandırılmıştır.

Koronavirüsten Ölen Ünlüler

Dünyayı saran pandemi (salgın hastalık) genç yaşlı, ünlü ünsüz birçok değerli insanın hayatını kaybetmesine neden olmaya devam ediyor. Film Dizi Haber olarak derin üzüntü içerisinde hazırladığımız başlığımızda 2022 yılında korona virüsten ölen ünlüler ilgili liste yer alıyor. Listeler ünlülerin ölüm tarihleri temel alınarak hazırlanmıştır.

FATMA GİRİK

fatma-girik-neden-öldü---2022-de-ölen-ünlüler

Fatma Girik, 12 Aralık 1942 yılında İstanbul’da doğmuştur. Koronavirüsten ölen ünlüler arasında yer alan Fatma Girik’in oyuncu, senarist, yapımcı ve siyasetçi kimliği vardı. Yeşilçam’ın usta oyuncusu, 1956-2012 yılları arasında 200’den fazla sinema filmi ve dizide rol almıştır. Türk sinemasında canlandırdığı sert, mağrur ve haksızlıklara karşı boyun eğmeyen Anadolu kadını karakterleriyle ile tanınmıştır.

Fatma Girik Neden Öldü?

Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve Filiz Akın ile birlikte Yeşilçam’ın dört yapraklı yoncasından birisi olarak kabul edilen Fatma Girik, 24 Ocak 2022’de tedavi gördüğü İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan Liv Hospital hastanesinde COVID-19’a bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle 79 yaşında hayatını kaybetmiştir. Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından naaşı Muğla’nın Bodrum ilçesine gönderilmiştir. 28 Ocak’ta vasiyeti üzerine Torba Mezarlığına, hayat arkadaşı ünlü yönetmen Memduh Ün’ün yanına defnedilmiştir.

ERKAN ŞAMCI

vefat-eden-ünlüler-2022-erkan-şamcı-neden-öldü

Erkan Şamcı, 1959 Erzurum doğumlu ekolojik yaşam uzmanı, araştırmacı, aktivist, yazar, radyo ve TV programcısıdır. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu olan Erkan Şamcı, 63 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Acı haberi Şamcı’nın eşi sosyal medyadan yaptığı paylaşımla duyurdu.

HAYDAR DÜMEN

haydar-dümen-ne-zaman-neden-öldü-2022-de-hayatını-kaybeden-ünlüler

Haydar Dümen, 15 Haziran 1930 Uşak doğumlu Türk psikiyatrist ve seksologdur. Çeşitli yayın organlarında yayımlanan cinsel sağlık konulu yazıları ve okurların cinsel yaşam konusundaki problemleri mizahi bir üslupla yanıtlamasıyla tanımlanan Haydar Dümen, COVID-19 virüsüne yakalanan Dümen, 31 Ocak 2022 tarihinden itibaren tedavi gördüğü Beykent Üniversitesi Hastanesi’nde 10 Şubat 2022 tarihinde hayatını kaybetmiştir. Cenazesi 11 Şubat 2022 tarihinde Ulus Mezarlığı’na defnedilmiştir.

AYTEN ERMAN

ayten-erman-neden-hayatini-kaybetti

Ayten Erman, 26 Kasım 1935 doğumludur. Türk sinema ve tiyatro oyuncusu olan Ayten Erman, kendisi gibi oyuncu olan Şemsi İnkaya ile evliliğinden bir çocuğu bulunmaktadır. Aynı zamanda 2019’da kaybettiğimiz usta oyuncu Ayşen Gruda ve Ayben Erman’ın ablasıdır. Çok sayıda dizi ve filmde rol alan Ayten Erman’ın en bilinen dizi ve filmleri; Cennet Mahallesi, Arka Sokaklar, Sihirli Annem, Bücür Cadı, Çiçek Taksi, Şalvar Davası, En Büyük Şaban ve Bombacı’dır. Oyuncu Ayten Erman 24 Şubat 2022’de İstanbul’da COVID-19 nedeniyle 86 yaşında vefat etmiştir. Cenazesi Üsküdar’daki Şakirin Camii’nden kaldırılarak Yenidoğan Mezarlığı’na defnedilmiştir.

ERAY TAMER SEVER

Ünlü oyuncu Saray Sever’in geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanan 74 yaşındaki babası Tamer Sever hayatını kaybetti. Sever Sever, sosyal medya hesabında paylaştığı mesajında babası Eray Tamer Sever’in hastanede entübe olarak yaşam mücadelesi verdiğini dile getirmiş, takipçilerinden dua istemişti.

Kanserden Ölen Ünlüler (Türk)

Kanser hastalığı uzun yılardan beri ölüm nedenlerinin başında yer alıyor. Başlığımızda kanser hastalığından hayatını kaybeden oyuncular ve ünlüleri listeledik.

AYBERK PEKCAN

ayberk-pekcan-neden-öldü-kanserden-ölen-ünlüler

Ayberk Pekcan 22 Mayıs 1970 Mersin doğumludur. Türk sinema ve dizi oyuncusu olan Ayberk Pekcan, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı Mezunudur. Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi ve Keşanlı Ali Destanı dizileriyle tanınan ünlü oyuncu Ayberk Pekcan son olarak Bergen Filminde oynamıştır. Ancak filmin yayınlandığını görememiştir. 22 Ekim 2021 tarihinde sosyal medya hesabından akciğer kanserine yakalandığını duyuran Ayberk Pekcan, hastalığının ilerlemesi sonucu 24 Ocak 2022 tarihinde doğduğu şehir olan Mersin’de Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik ile aynı tarihte vefat etmiştir.

DİLER SARAÇ

diler-saraç-neden-öldü---yakında-vefat-eden-ünlüler

Türk sinema ve dizi oyuncusu Diler Saraç 25 Eylül 1934, İzmir doğumludur. 1962-2007 yılları arasında Yeşilçam’da iki yüz otuzdan fazla filmde rol alan usta oyuncu genellikle anne karakterlerini canlandırmıştır. Perihan Abla dizisinde canlandırdığı karakterle tanınan Diler Saraç, karaciğer kanseri tedavisi görmekte iken 28 Ocak 2022’de İstanbul’da 87 yaşında hayatını kaybetmiştir. Cenazesi, 30 Ocak 2022’de Teşvikiye Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Feriköy Mezarlığına defnedilmiştir.

Trafik Kazası ile Motor Kazasında Hayatını Kaybeden Ünlüler

Trafik kazaları ve motor kazaları bizleri ve sevdiklerimizi yaşamdan kopan ölüm nedenlerinin başında gelmektedir. Başlığımızda trafik kazası veya motor kazasında hayatını kaybeden ünlülerin listesi yer almaktadır.

AHMET ÇALIK (FUTBOLCU

ahmet-çalık-neden-öldü---trafik-kazasında-ölen-ünlüler

Futbol dünyasını yasa boğan ölümlerden birisi de eski Türk millî futbolcu Ahmet Çalık’ın vefatıdır. (futbolcu)
(26 Şubat 1994 Ankara doğumlu olan Ahmet Yılmaz Çalık, 1 Ocak 2022 tarihi saat 09.05’te Ankara-Niğde güzergahında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirmiştir. Cenazesi, Ankara’nın Elmadağ ilçesinde bulunan Elmadağ Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedilmiştir.

Hastalıktan Hayatını Kaybeden Ünlüler

Ölüm haberini duyduğumuzda yaşadığımız şoktan sonra ilk aklımıza gelen nedendir. Başlığımızda çok ciddi durumlar olamadan yaşlılık hastalığı ya da kronik hastalığa bağlı olarak yaşamını yitiren ünlü isimler yer almaktadır. Listemiz ünlülerin ölüm tarihleri temel alınarak hazırlanmıştır.

SELAHATTİN BEYAZIT

galatasaray-eski-başkanı-selahattin-beyazıt-neden-öldü

Türk iş İnsanı, sanayici ve spor yöneticisi Selahattin Beyazıt 5 Temmuz 1931 İstanbul doğumludur. Aynı zamanda Galatasaray Eski Başkanı olan Selahattin Beyazıt, 21 Ocak 2022 tarihinde hayatını kaybetmiştir. Ünlü Sanayicinin Teşvikiye Camii’nden kaldırılan cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilmiştir.

SELÇUK ÇAKMAKLI

selçuk-çakmaklı-kimdir-neden-öldü

Kaleci pozisyonunda görev yapmış Türk Futbolcusu Selçuk Çakmaklı, 16 yıllık profesyonel kariyerinin tamamını Gençlerbirliği’nde geçirmiştir. Köylü Selçuk” lakabıyla bilinen kaleci, Gençlerbirliği’nin Süper Lig tarihi boyunca en uzun süre gol yemeyen kalecisi unvanına da sahiptir. 10 Şubat 2022’de ölen Selçuk Çakmaklı’nın cenazesi bir gün sonra Ankara’daki Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilmiştir.

GÜNGÖR TEKÇE

şair-güngör-tekçe-neden-öldü-2022-yılında-ölen-ünlüler

Şair yazar Güngör Tekçe, 17 Eylül 1937 doğumludur. Daha çok şiirleriyle tanınan Güngör Tekçe, 10 Şubat 2022’de hayatını kaybetmesiyle TRT camiasında ve yayın dünyasında ölümüyle büyük üzüntüye neden oldu. Güngör Tekçe cenazesi Bodrum’da defnedildi.

CELAL ÖZBAYER

cemil-ozbayer-neden-öldü

Tiyatro oyuncusu ve yönetmen Celal Özbayer (1955 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Devlet Tiyatrosu başta olmak üzere, Sivas Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosu gibi tiyatrolarda yönetmenlik yapan Özbayer, 2002’li yıllardan sonra dizi ve filmlerde yer almaya başlamıştır. Celal Özbayer 12 Şubat 2022’de 67 yaşında İstanbul’da hayatını kaybetmiştir.

ARİF ŞENTÜRK

arif-şentürk-kimdir-neden-öldü---2022-de-ölen-türk-ünlüler

Özellikle Rumeli Türküleri yorumlarıyla ünlü olan Arnavut ve Boşnak kökenli Türk halk müziği sanatçısı Arif Şentürk, 15 Şubat 2022 tarihinde, 81 yaşında İstanbul’da hayatını kaybetti. Cenazesi Yedikule Mezarlığı’nda toprağa verildi. Arif Şentürk, geçtiğimiz aylarda Kanal D’nin Şarkılar Bizi Söyler Programına konuk olmuş ve birbirinden özel Rumeli Türkilerini seslendirmişti. Arif Şentürk Neden öldü? Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Şentürk, durumunun ağırlaşması sonucu hayatını kaybetmiştir.

GÜLŞEN GİRGİNKOÇ

gülşen-girginkoç-kimdir-ne-zaman-ne-öldü

Sinema ve tiyatro oyuncusu Gülşen Girginkoç 1930, İstanbul doğumludur. Aynı zamanda Oyuncu Nurşen Girginkoç’un ablası olan Girginkoç, oyunculuğa ilk defa 1958 yılında Devlet Tiyatroları’nda adım atmıştır. 17 Şubat 2022, Ankara), Türk tiyatro ve sinema oyuncusu. Girginkoç, 1930 yılında İstanbul’da doğdu. 17 Şubat 2022’de Ankara’da 92 yaşında vefat eden Gülşen Girginkoç’un cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilmiştir.

ŞENOL BİROL

rize-nin-futbol-efsanesi-senol-birol--neden-öldü

Gösterdiği performansla ismi Beşiktaş ve kurucusu olduğu Rizespor ile özdeşleşen Şenol Birol, 3 Mart 2022 Perşembe günü 86 yaşında hayatını kaybetti. Eski milli futbolcu Şenol Birol’un cenazesi, ikindi namazını müteakip Sahil Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrasında Atmeydanı Mahallesi’nde (Dosma) defnedildi.

AKREP NALAN

akrep-nalan-neden-öldü-hastalığı-neydi

Asıl adı Füsun Nalan Açın, halk arasında bilinen adıyla Akrep Nalân, 26 Nisan 1954, Ankara doğumludur. Türk pop müziği sanatçısı ve oyuncu olan Akrep Nalan, ilk oyunculuk deneyimini 1994 yılında Zirvedekiler dizisiyle yaşamıştır. Daha sonra; Baskül Ailesi, Hayat Bilgisi, Peki Olur Şekeri ve Aşk Mahkumu dizilerinde yer almıştır. Akrep Nalan Neden Öldü? Füsun Nalan Açın, Bodrum’da uzun süredir yaşadığı evinde 4 Mart 2022 sabahı solunum yetmezliği nedeniyle 67 yaşında hayatını kaybetmiştir. Cenazesi 5 Mart’ta Torba Mezarlığına defnedilen ünlü şarkıcının vasiyetinde tüm mirasını Nesin Vakfı’na bağışladığı ortaya çıkmıştır.

Kalp Krizinden Vefat Eden Ünlüler

İRFAN ATASOY

irfan-atasoy-kimdir-neden-öldü-2022-de-kalp-krizinden-ölen-ünlüler

Oyuncu, senarist ve yapımcı İrfan Atasoy 3 Şubat 1937 Adana doğumludur. Dünyaca ünlü Gordon Mitchell, Richard Harrison, Alicia Leone, Don Backy gibi birçok isimle ortak filmlere imza atan Atasoy, 3 Şubat 2022 tarihinde İstanbul’da 85. yaş gününde geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etmiştir. Cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilmiştir.

HÜSEYİN ELMALIPINAR

huseyin-elmalipinar-kimdir-neden-öldü-hastalığı-ne

Sinema ve dizi oyuncusu Hüseyin Elmalıpınar kalp krizi sonucu ölen ünlülerden birisidir. 23 Mart 1971, Ankara doğumlu olan oyuncu, daha çok mafya ve ağır abi rollerinde izleyici karşısına çıkmıştır. 2005-2007 yılları arasında Show TV’de yayınlanan Acı Hayat dizisinde Numan karakterine hayat veren Hüseyin Elmalıpınar, Kutlar Vadisi, Yabancı Damat, Arka Sokaklar ve Ezel gibi çok sayıda dizi ve filmde yer almıştır. Ünlü oyuncu son olarak TRT 1’de yayınlanan Dünya Hali dizisinde karşımıza çıkmıştı. Hüseyin Elmalıpınar ne zaman neden öldü? 3 Mart 2022 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.

Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybeden Ünlüler

Ölüm nedenleri farklılık gösterse de en derinden etkilendiğimiz nedenlerden birisi silahla saldırı sonucu olmasıdır. Ani gelişen olay sonrasında hayatını kaybeden ünlüleri başlığımızda listeledik.

ŞAFAK MAHMUT YAZICIOĞLU

şafak-mahmut-yazıcıoğlu-neden-öldü-silahlı-saldırı-sonucu-ölen-ünlüler

Gündemi derinden etkileyen ölümlerden birisi şüphesiz sunucu Ece Erken ile evli olan Şafak Mahmut Yazıcıoğlu’nun silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi oldu. Ece Erken’in kocası Şafak Mahmut Yazıcıoğlu neden, kaç yaşında öldü? Kendi avukatlık bürosu olan ve birçok firmanın hukuk danışmanlığını yürüten 1980 doğumlu Şafak Mahmut Yazıcıoğlu, 31 Ocak 2022’de alacak verecek davası nedeniyle uğradığı silahlı saldırı sonucu 43 yaşında hayatını kaybetmiştir.

HALİL FAYTALI

halil-faltali-neden-öldü---2022-de-ölen-ünlüler

Kıbrıslı iş insanı Halil Falyalı 8 Şubat’ta uğradığı silahlı saldırı sonucunda ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kuzey Kıbrıs’ta beş yıldızlı otel, kumarhane ve çeşitli sektörlerde şirketlerin sahibi olan Falyalı Mağusa Türk Gücü başkanlığı da yapmıştır.

Film Dizi Haber olarak; hayatını kaybeden ünlü isimlere Allah’tan rahmet, sevenlerine ve kederli ailelerine sabır diliyoruz.

* Not: Listemiz güncel bilgiler doğrultusunda düzenlenecektir.

%d blogcu bunu beğendi: