Amr Diab Yeni Bir Filmde Oynayacak! Partneri Nacy Ajram Olacak Sinema Filmi, Dizi Haberleri ile Oyuncu Bilgileri Sitesidir

Mısırlı Şarkıcı Amr Diab Nacy Ajram ile Aynı Filmde Oynayacak!

Amr-Diab-yeni-filmde-kimle-oynayacak

Amr Diab Yeni Bir Filmde Lübnanlı Şarkıcı Nacy Ajram Kamera Karşısına Geçecek!

Egyptian Pop türündeki müziğiyle Arap dünyasının yanı sıra tüm dünyayı kasıp kavuran Mısırlı Şarkıcı Amr Diab yeni bir filmde oynayacağını açıkladı. Kısa bir süre önce verdiği röportajda müzikal bir filmle kamera karşısına dönmeye hazırlandığını belirten Diab, uzun zamandır film sektöründen uzakta idi. En son 1993 yılında Omar Sharif ile ‘Kahkaha, Oyna, Bul ve Sev’, Dhahk We La’ab filmiyle seyirci karşısına çıkan Diab, 31 yıl aradan sonra yeniden beyaz perde de olacak. Peki, Amr Diab’ ın filmi ne zaman yayınlanacak? Konusu ne olacak? Rol arkadaşı, partneri kim olacak? İşte detaylar.

Amr Diab yeni filminde kimle oynayacak?

amr-diab-yeni-filminde-nancy-arjam-ile-oynayacak

Geçtiğimiz Haziran ayında Lübnan’da konser veren Amr Diab’ın katıldığı “Welad Rizk 3: Al kadi” filminin galasında çıkan habere göre, Amr Diab, Lübnanlı Şarkıcı Nancy Ajram ile kamera karşısına geçecek. Amr Diab yeni bir filmde olacağını Suudi Arabistan Krallığı Genel Eğlence Otoritesi Başkanı Turki Al-Sheikh açıkladı. Prodüksiyonunu yapacağını filmi ünlü sanatçı Amr Diab’ın fotoğrafını paylaşarak duyuran Al-Sheikh, deneyimini Amr Diab ve Nacy Ajram ile yapacağı filmde yaşayacak.

Eski Müzikal Filmleri Geri Geri Getireceğiz

amr-diab-yeni-filmi-haberi

Söz konusu filmin anısı ve geçmişteki eski müzikal filmler günlerini geri getireceğini vurgulayan Al-Sheikh, fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram’daki resmi hesabı üzerinden Diab’la paylaştığı fotoğrafa şunları yazdı: “Sevgili Al-Hadba ile, onu ilk kez Ajram’la bir araya getirecek bir film için onunla anlaştık. Oyunculuk deneyimi, çünkü bize Raseef Number Five ve Abi Fawk Al shagarah gibi güzel sanatların zamanını hatırlatan filmlere ihtiyacımız var.” dedi.

Amr Diab ‘Kaynak Rizk 3’ Galasında Açıkladı

amr-diab-yeni-film-haberi-verdi

En Son 1993 Yılında Kamera Karşısına Geçmişti.

12 Haziran 2024 tarihinde vizyona giren Mısır yapımı aksiyon filmi ‘Weld Rizk 3 filmin özel gösteriminde gazeteci Amr Adeeb ile konuşan Diab, yeni projeye olan heyecanını dile getirdi. Weld Rizk 3 filminin daha sinemasal çalışmaların önünü açtığını ve kendi projesinin de yakın zamanda hayata geçeceğini belirtti. Diab, Al-Sheikh’in ürettiği tüm eserlerin hem sinemada hem de müzikte uluslararası bir karaktere sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Diab’ın en son sinemaya çıkışının 1993 yılında merhum uluslararası sanatçı Omar Sharif ve Yousra ile birlikte “Kahkaha, Oyna, Bul ve Sev” filmine katılımıyla gerçekleştiğini belirtmekte fayda var. Diab aynı zamanda ünlü “Al-Al-” filminde de rol aldı. 1990 yılında merhum sanatçı Madiha Kamel’in katılımıyla Afareet”, ardından 1992 yılında Khairy Bishara’nın yönettiği ünlü filmi “Ice Cream in Gleem”de yer aldı. Filmde şu sanatçılar yer aldı: Simone, Ashraf Abdel Baqi, Hussein Al- İmam, İzzet Ebu Avf ve Ali Hasaneyn.

Müzikal Türdeki Filmin Konusu Ne?

Henüz proje aşamasında olan filmin konusu ve oyuncuları ile ilgili detaylar netleşmemiştir. Gelişmeler oldukça yazımızda olacak.

Amr Diab’ın Filmi Netflix’te Yayınlanacak

Dünyanın lider internet eğlence hizmeti Netflix, geçtiğimiz günlerde Amr Diab ile türünün ilk örneği niteliğinde bir iş birliği anlaşması imzaladı. Arapça orijinal dizide başrol oynayacak olan uluslararası megastar Amr Diab,

“Bu yeni projede Netflix ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyorum. Her zaman sanatın küresel bir dil olduğuna ve müzik aracılığıyla farklı kültürler arasında bağlılık ve sevgi köprüleri kurabildiğimize inanmışımdır. Şimdi de Netflix ile yaptığımız bu yeni projeyle, 190’dan fazla ülkedeki 193 milyonu aşkın üyeye ulaşacak olmak beni heyecanlandırıyor. Bu sayede dünyanın dört bir yanındaki üyeler, Mısır’da yapılan ve tüm dünyada beğeni kazanan içerikleri izleyebilecek.” dedi.

Amr Diab Kimdir?

amr-diab-kimdir

Asıl adı; Amr Abdülbasit Abdülaziz Diyab (Arapça: عمرو عبد الباسط عبد العزيز دياب), sahne adı Amr Diyab’dır. 11 Ekim 1961, Port Said doğumlu olan sanatçı, Mısır’ın birçok ödüllü pop şarkıcısı-söz yazarı, tüm zamanların en çok satan Orta Doğu sanatçısı olarak kabul edilir. “Akdeniz Müziği” olarak adlandırılan, Batı ve Mısır Ritimlerinden oluşan, kendi müzik tarzını yaratan Diab, aynı zamanda yüksek teknolojili müzik videoları yapmaya başlayan ilk Arap sanatçıdır. Dünya Müzik Ödüllerinde “Ortadoğu’nun En Çok Satan Sanatçısı” ödülünü alan Diab, aynı zamanda Guinness Dünya Rekorları ödülü buluyor. Amr Diab yeni bir filmde oynayacak haberi sevenleri tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Amr Diab detaylı biyografi için tıklayınız.

Nancy Ajram ilk sinema deneyiminde

Al-Sheikh, sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki resmi hesabı aracılığıyla, şunları söylediği bir gönderi yayınladı: “Sadece bir Arap sanatçısı olarak değil, uluslararası bir sanatçı olarak gördüğüm yetenekli sanatçı Nancy Ajram’ı ikna ettiğim için çok mutluyum. Onu yirmi yıl sonra tarihinde ilk kez, aynı zamanda büyük ve uluslararası bir yıldız olan Amr Diab’la oyunculuk yapmaya ikna etmiş. İyimserim.” Filmden çok memnunum ve umarım Shadia, Abdel Halim, Farid Al-Atrash ve Sabah’ın anılarını yeni dönemin ruhuyla yeniden canlandırabiliriz. Amr Diab ve Nancy Ajram başarı ikonlarıdır ve bu yıl uluslararası tasarımcı Elie Saab ve Nancy Ajram ile önemli bir sürprizimiz var.”

Nacy Ajram Kimdir?

nacy-ajram-kimdir

Asıl adı, Nancy Nebil Ajram’dır. (Arapça: نانسي نبيل عجرم) Lübnanlı şarkıcı ve iş insanı oaln Ajram, 16 Mayıs 1983 Beyrut doğumludur. Babasının desteğiyle küçük yaşlarda müzik eğitimi almaya başlayan sanatçı, 15 yaşına geldiğinde EMI ile bir kayıt sözleşmesi imzalamış ve ilk stüdyo albümü Mihtagalak’ı (1998) çıkarmıştır. Dünyanın en çok satan Orta Doğulu sanatçısı olarak ilk Dünya Müziği Ödülü’nü kazanmştır. Bugüne kadar Arap dünyasındaki gelmiş geçmiş en genç World Music Award kazananı olarak bilinir. 2007 yılı itibarıyla dünya çapında 30 milyonun üzerinde albüm satan Ajram, Orta Doğu müziğinin en çok satan sanatçılarından biridir.

Kaynak: Vikipedi.

BU YAZILARIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bridgerton 3. Sezon Çıkış Tarihi Açıklandı

Bir Cevap Yazın