En İyi Romantik Komedi Kore Dizileri Önerileri / 2021 En Kapsamlı Liste Sinema Filmi, Dizi Haberleri ile Oyuncu Bilgileri Sitesidir

Asya Dizisi Sevenler İçin En İyi Romantik Komedi Kore Dizilerini Derledik

Asya-Dizisi-Sevenler-İçin-En-İyi-Romantik-Komedi-Kore-Dizileri-

En İyi Romantik Komedi Kore Dizileri

İzleyicilerin Asya dizileri içerisinde en çok beğendikleri Kore Dizileri Romantik Komedi türleridir. Kısa süren bölümler nedeniyle yıl içerisinde çok fazla üretilip seyirci tarafından da çok fazla tüketilen ve 2017 – 18 – 19 yıllarında çekilen Romantik Komedi Kore dizilerinin en popülerlerini ve en iyilerini sizler için listeledik. İşte Asya dizisi sevenlere En İyi Romantik Komedi Kore Dizileri Önerileri.

Kore Yapımı En Güzel Diziler

Güney Kore yapım şirketlerinin en başarılı oldukları türlerden birisi olarak Romantik Komedi türündeki Kore Dizileri gösteriliyor. Komediyi dozunda ayarlayarak Romantiklik seviyesini tavan yaptıran bu yapımlar gösterildiği tüm ülkelerde çok beğeniliyor. Hemen herkesin adeta tutkunu olduğu Kore yapımı en güzel diziler, kimi zaman Zengin Kız Fakir Oğlan hikayesini konu alırken, kimi zamanda Zengin Erkek Fakir Kız Konulu Kore Dizileri hikayesini anlatıyor.

Güney Kore Dizilerinin En İyileri

En İyi Romantik Komedi dizileri arasında açık ara Kore Dizileri buluyor. Dünyadaki birçok ülkede romantik komedi türünde çok sayıda dizi çekilse de en çok sevilen ve aranan ülkeler arasında Güney Kore Dizileri gelmektedir. Aşağıda en çok beğenilen ve mutlaka izlemeniz tavsiye edilen Güney Kore Dizilerinin en iyilerinden derlediğimiz Romantik Komedi Kore Dizilerini listeledik.

COUPLE OR TROUBLE

1987 yapımı Hollywood filmi Overboard’an esinlenerek hayata geçirilen Kore dizisi Couple or Trouble, 2006 yılında Güney Kore televizyon kanalı MBC’de yayınlanmıştır. Reytinglerde çok popüler olan dizinin başrolünde; Han Ye-seul as Anna Jo ( Na Sang-shil), Oh Ji-ho (Jang Chul-soo), Kim Sung-min (Billy Park), Park Han-byul (Oh Yoo-kyung) gibi Koreli oyuncular yer alıyor.

Couple Trouble Kore Dizisinin Konusu

Mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğimiz En İyi Romantik Komedi dizilerden birisi olan Couple Trouble’ın konusu; kaba, şımarık, kibirli ve memnun edilmesi imkansız bir Amerikan varisi olan Anna Jo’nun (Han Ye Seul) hikayesini konu alır. Anna Jo, korkak kocası Billy Park’ı (Kim Sung Min) idare eden iyi bir eş olmaya devam etmek için Kore’ye geri döner. Yatının onarımı için becerikli bir işçi olan Jang Chul Soo (Oh Ji Ho)’yu işe alır. Ancak Anna Jo, adamın işinden bir türlü memnun kalmaz. Bu nedenle işçiye para ödemeyi geciktirir. Bu nedenle tartışmaya girdiği Jang Chul Soo’yu denize iter. Bu olay sonrasında evliliklerini sonra erdirmek için tehdit eden kocası Billy ile kavga eder. Sarhoşken kendini okyanusa atar ve daha sonrasında kötü bir hafıza kaybı yaşar.

https://www.youtube.com/watch?v=PTm2i5VpfCY

WİTCH YOO HEE

Güney Kore SBS televizyon kanalında 2007 yılında yayınlanan Witch Yoo Hee (Aşık Cadı) adlı Kore Dizisinin başrollerinde Koreli oyuncular; Han Ga In (Ma Yoo Hee) , Jae Hee (Chae Moo Ryong), Kim Jeong Hoon (Yoo Joon Ha), Jeon Hye Bin (Nam Seung Mi) yer alıyor.

Witch Yoo Hee Kore Dizisinin Konusu

Babasının reklam şirketinin yöneticisi olan Ma Yoo Hee (Han Ga In) acımasız, ukalalığı sevmeyen bir cadı olarak bilinir. Evlenmek için babası tarafından önerilen kişilerle buluşur ancak hiçbirini kendine uygun görmez. Yoo Hee’ nin arabasına çarpan Ma Yoo Hee ona borçlandığını düşünür ve bir aylığına onun hizmetçisi ve kişisel aşk danışmanı olmaya karar verir. Bu sırada eski bir tıp öğrencisi olan Chae Moo Ryong (Jae Hee) annesinden gizlice aşçı olmak için uğraşır. Birçok lokantada işe başlamasına rağmen baş aşçıları eleştirdiğinden dolayı işten kovulur. Bir gün Chae Moo Ryong, Ma Yoo Hee‘nin arabasına çarpar. Moo Ryong, bu kazanın bedelini ödemenin bir yolu olarak Ma Yoo Hee’ nin bir ay boyunca temizlikçisi ve kişisel aşk işleri koçu olmayı kabul eder. İkilinin hayatı Yoo Hee’ nin eski arkadaşı Johnny Kruger (Dennis Oh) ve ilk aşkı Joon Ha‘nın (Kim Jung Hoon) araya girmesiyle hareketlenir.

FLOWER BOY NEXT DOOR

2013 Güney Kore yapımı olan Flower Boy Next Door Kore gençlik dizisi işlediği konunun sıradanlığın dışında olması nedeniyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu özelliğiyle izleyiciler tarafından beğenilen ve takip edilen diziler arasında yer edinmeyi başarmıştır.

Flower Boy Next Door Konusu

Flower Boy Next Door, kendisini evine kapatan bir genç kızın yaşadıklarından başlayan bir serüveni konu alır. Ana karakterin olaya dahil olmasıyla şeklini alarak devan eden dizi; aşk, gizem, platonik duygular ve merak unsurlarını bolca içerir. Yavaş ve emin adımlarla bir sevginin büyüyebileceğini gösteren Flower Boy Next Door aynı zamanda En İyi Kore Dizileri arasında gösterilmektedir.

MY NAME İS KİM SAM SOON

İzlemenizi önerdiğimiz romantik komedi Kore dizileri arasında yer alan My Name İs Kim Sam Soon dizisinin konusu bir İnternet romanına dayanmaktadır. Ünlü Amerikan dizisi Bridget Jones’un Günlüğü’nün Kore versiyonu olarak lanse edilen dizinin başrollerinde; rol için 8 kilo almış olan Kim Sun-a, Hyun Bin, Jung Ryeo-won ve Daniel Henney yer alır. 2004 yapımı dizi, yayınlandığı dönemde Güney Kore’de büyük ilgi görmüştür. Dizi aynı zamanda ülkedeki ortalama %37,6 izlenme oranıyla ve finaldeki %49,1’lik izlenme oranıyla tüm zamanların en çok izlenen Kore dizilerinden birisi olmuştur.

PLATFULL KİSS

2010 yapımı bir Güney Kore televizyon dizisi olan Platfull Kiss romantik komedi türündeki Kore Dizisi 1 Eylül-21 Ekim 2010 tarihleri arasında MBC kanalında 16 bölüm olarak yayınlanmıştır. Kaoru Tada’nın Itazura na Kiss adlı Japon mangasından (çizgi romanı) televizyona uyarlanan Platfull Kiss o kadar çok beğenilmiş ki, dizinin Tayvan versiyonu It Started With a Kiss, devam versiyonu da They Kiss Again adıyla çekilmiştir.

Playfull Kİss Konusu;

Beceriksiz bir lise öğrencisi olan Oh Ha-Ni (Jung So-Min) alt sınıfındaki popüler ve dahi bir öğrenci olan Baek Seung-Jo’ya (Kim Hyun-Joong) okulun ilk gününde onunla göz göze geldiğinden beri aşıktır. Bir gün, Ha-Ni bir mektup aracılığı ile aşkını ona itiraf etmeye karar verir. Ancak, Seung-Jo kabaca onun mektupta yaptığı gramer ve imla hatalarını yüzüne vurur ve ona aptal kızlardan nefret ettiğini söyleyerek kendisini reddeder. Bir gün, Ha-Ni’nin babası ile beraber yaşadığı ve yeni inşa ettikleri evi bir depremde çökünce, babasının eski bir arkadaşının evine taşınırlar. Babasının arkadaşının oğlu Seung-Jo’dan başkası değildir ve Ha-Ni sevdiği erkeğin yanında olma fırsatını elde etmiştir. Acaba Ha-Ni, bu fırsatı değerlendirerek Seung-Jo’nun kalbini çalabilecek midir?

DELİGHTFUL GİRL (Sassy Girl Chun-hyang)

Delightful Girl ya da Sassy Girl Chun-hyang Kore dizisi 2005 Güney Kore yapımıdır. 3 Ocak – 1 Mart 2005 tarihleri arasında toplam 17 bölüm olarak KBS2 kanalında yayınlanmıştır. Dizinin başrollerinde Han Chae-young, Jae Hee, Uhm Tae-woong ve Park Si-eun’un adlı ünlü Koreli oyuncular rol almaktadır. Kore’nin en iyi bilinen aşk hikayelerinden ve halk hikayelerinden (Chunhyangjeon’un /Chunhyang Masalı) yola çıkılarak modernleştirilerek yeniden hayata geçen romantik komedi dizi, %32.2’lik en yüksek izleyici reytingiyle filmografilerinde en yüksek reytingi almıştır.

Delightful Girl ya da Sassy Girl Chun-hyang Kore Dizisi Konusu

Madalya almış bir polis şefinin oğlu olan Lee Mong-ryong sürekli kavga etmesi nedeniyle. Seul’ün Kuzey Jeolla Eyaletindeki bir liseden Namwon’daki bir liseye transfer edilir. Burada Sung Chun-hyang’a rastlar, yanlışlıkla onun utanç verici fotoğraflarını çeker ve sonunda onun cep telefonunu kendisininkiyle değiştirir. Bu olay sonrasında birbirleriyle sürekli iletişim halindedirler ve aynı okula gittiklerini öğrenirler. Chun-hyang’a sürekli olarak zorbalık eden Mong-ryong yaptığı bir şakası yüzünden onu hasta eder. Bu durumdan suçluluk duyan Mong-ryong onu ziyarete gider. Orada yanlışlıkla meyve suyu yerine bir şişe şarap içer. Ve Chun-hyang’ın uyuduğu evdeki tek yatakta uyuyakalır. Geceyi bu şekilde birlikte geçirirler. Aralarında cinsel bir şey olmasa da ikilinin yakın arkadaşlarının okulun diyafonundan durumu anlatırlar. Bu olay sonrasında liselilerin ve okulun itibarını korumak için Lee Mong-ryong ve Chun-hyang evlenmek zorunda kalırlar.

EMERGENCY COUPLE / ACİL DURUM ÇİFTİ

Emergency Couple 24 Ocak 2014 tarihinde Güney Kore TVN televizyonunda yayınlandı. Toplam 21 bölümden oluşan diziyi özellikle medikal romantik türlerden hoşlanan izleyiciler için tavsiye ediyoruz. Dizide yıllar sonra aynı hastanede stajyer olarak yeniden bir araya gelen boşanmış bir çiftin hikayesi anlatılıyor. Gerçekte birbirlerinden hoşlanmayan (nefret eden) ancak birlikte çalışmak zorunda kalan çiftimizin birbirlerine olan karmaşık duyguları yeniden alevleniyor. Dizi yayınlandığı dönem o kadar popüler oldu ki, final için bir bölüm uzatıldı. Yayın hakları 9 ülkeye satılan Emergency Couple dizisinde başrolü; Song Ji-hyo, Choi Jin-hyuk, Lee Pil-mo, Choi Yeo-jin, Clara adlı Koreli oyuncular paylaştı.

BRİDE OF THE CENTRUY / YÜZYILIN GELİNİ

22 Şubat -12 Nisan 2014 tarihleri arasında TV Chosun kanalında toplam 16 Bölüm olarak yayınlanan Güney Kore Dizisi Bride Of The Centruy, Yüzyılın Gelini adıyla da tanınır. Romantik Komedi yanında bir de fantastik dizilerden hoşlananlar için tavsiyemiz olan dizi, bir lanet altında olan Güney Kore’nin en büyük holdingi Taeyang Group’u yöneten Choi ailesinin hikayesini konu alır. Dizinin hikayesi o kadar çok sevişmişti ki Türkiye’de Show TV ekranlarında Beyaz Yalan adıyla uyarlandı. Başrollerini Kutsi ve Deniz Baysal’ın paylaştığı dizi, beklenen ilgiyi göremeyince 6 bölüm sonra final yapmak zorunda kaldı.

Kore Dizilerinden Uyarlanan Türk Dizileri güncel listesi için tıklayın.

Bride Of The Centruy Konusu,

Taeyang Group, Güney Kore’deki en büyük holdingdir. Taeyang’ı yöneten Choi ailesi, yüz yıldır en büyük oğlunun ilk gelininin her zaman öleceği bir lanet altındadır. Zengin varis Jang Yi-kyung ( Yang Jin-sung ), chaebol varisi Choi Kang-joo’nun ( Lee Hong-gi ) düğününden hemen önce ortadan kaybolunca onun yerini almak için benzer bir sahtekar olan Na Doo-rim ( Yang Jin-sung ) getirilir. Na Doo-rim, soğuk ve hesapçı Yi-kyung’un aksine tatlı ve sıcakkanlıdır. Kang-joo ona gerçekten aşık olur. Düğün planları ilerledikçe, Kang-joo ve Yi-kyung’un anneleri sahne arkasında hem planlar yapar hem de komplo kurarlar.

HEARTSTRİNGS

Bir üniversitede eğitim gören gençlerin arkadaşlıklarını, hayallerini ve aşklarını konu alan melodram türünde Güney Kore dizisi Heartstrings, özellikle romantik komedi okul dizileri sevenler için önerdiğimiz Kore Dizileri arasında yer alıyor. Japonya, Çin ve Kuzey Amerika başta olmak üzere 8 ülkeye satılan dizinin başrolünde; Jung Yong Hwa (Lee Shin), Park Shin-hye (Lee Gyu-won), Song Chang-eui (Kim Suk-hyun), So Yi-hyun (Jung Yoon-so) adlı Koreli oyuncular rol alıyor.

Heartstrings Dizisinin konusu,

Geleneksel Kore müziğiyle ilgilenen Lee Gyu won ve Lee Shin bir yardım konserinde birlikte çıkmak için anlaşır. Ancak Lee Shin ailevi sorun nedeniyle konsere gidemez. Onun gidememesi nedeniyle yardım parası toplanamaz. Lee Shin gerekli parayı özür niteliğinde götürse de grup bunu kabul etmez ve birbirlerine meydan okumak için yarışma düzenlerler. Yarışma sonunda kaybeden kazanana kölelik yapacaktır. Çiftimiz ilk başlarda arasında çıkan bu zıtlaşma olsa da sonradan birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar. Ve bu hoşlanma tutkulu bir aşka dönüşür.

PROTECT THE BOOS / PATRONU KORU

Başrollerini Kill Me, Heal Me (Sil Baştan) ve Secret Love (Feda) dizisinde rol alan Ji Sung, Choi Kang-hee, Ji Sung, Kim Jae-joong, Wang Ji-hye ve Park Yeong-gyu’nun rol adlığı Protect The Boss dizisi 2011 yapımı Güney Kore işyeri romantik komedi televizyon dizisidir.

Protect the Boss Dizisi Konusu

No Eun Sol uzun süre işsizlikle mücadele ettikten sonra bir hukuk bürosunda sekreter olarak iş bulur. Aslında bu iş pek de göründüğü gibi değildir. No Eun’un asıl görevi çalıştığı DN Group’un patronun olgunlaşmamış, işe yaramaz oğlu Cha Ji-heon’u ( Ji Sung ) yola getirmektir. Üniversite mezunu tuttuğunu koparan No Eun Sol görevini icra ederken işin içerisine Cha Ji Heon’un en yakın rakibi kuzeni Cha Mu-won da girer. Secret Garden, Boys Over Flovers (Yaban Çiçeği) gibi Zengin Oğlan Fakir Kız dizilerinden hoşlananlar için biçilmiş kaftan olan dizi, iki kuzenin aynı kıza aşık olduğu klasik Kore Senaryolarından birisi olarak karşımıza çıkıyor.

GOONG (PREİNCE HOURS) / DÜŞLERİMİN PRENSİ

MBC yapımı bir Güney Kore dizisi Goong (Preince Hours)/ Düşlerimin Prensi Dizisi dizisi Park So-Hee’nin manwha’sından (Çizgi Roman) diziye uyarlanmıştır. Türkiye’de Düşlerimin Prensi Adıyla TRT 1’de yayınlanan Kore dizilerinden birisi olan dizi, Kore’nin son kraliyet ailesinin 21. Yüzyılda da hakimiyetini sürdürdüğü hayalinden yola çıkarak hazırlanmıştır. Kore Kraliyet Ailesinin yaşantısını anlatan 2006 yılı yapımı Düşlerimin Prensi en iyi dramalardan biri olarak gösterilir.

Düşlerimin Prensi Dizisinin Konusu

Koreyi yöneten Kral’ın ani rahatsızlanmasıyla acil olarak Veliaht Prens (Lee Shin-Goon) tahta çıkarılacaktır. Ancak prensin tahta çıkabilmesi için evli olması gerekmektedir. Evlilik konusu açıldığında bir önceki kralın verdiği bir söz hatırlanır. Bu söz veliaht prensin halktan bir kız (Shin Chae-Kyung) ile evlenmesi üzerinedir. Hiçbir kraliyet kuralı bilmeyen bu kız istemese de ailesinin zor durumda olması nedeniyle evliliği kabul eder. Birbirlerini görmeye dayanamayan Prenses ve Prens’in arasında soğuk rüzgarlar eser. Araya bir de tahtın varisi yakışıklı kuzen Prens Yul girince olaylar iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. Prenses’in Veliaht Prensle olan daha önceki tanışıklığı ve zıtlaşması zamanla birbirlerine duydukları derin aşka dönüşür.

COFFEE PRİNCE

Güney Koreli şarkıcı ve söz yazarı Lee Sun-mi’nin (Sunmi) yazdığı aynı isimli romandan uyarlanan Coffee Prince dizisi 2007 yılında MBC televizyonunda gösterilmiştir. Başrollerinde; Yoon Eun-hye, Gong Yoo, Lee Sun-kyun ve Chae Jung-an’ın oynadığı dizi, iş bulmak için erkek gibi davranan bir kadınla büyük bir şirketin genç varisi arasında gelişen beklenmedik bir aşk hikâyesini konu alır.

BOYS OVER FLOWERS / YABAN ÇİÇEĞİ

Japonya’da dizi olarak da yayınlanıp çok tutulan Hana Yori Dango’nun Kore versiyonu olan Boys Of Flowers (Yaban Çiçeği) dizisi 2009 yılında KBS2 kanalında yayınlanmıştır. TRT Okul da Yaban Çiçeği adıyla yayınlanmaktadır. Ünlü Koreli Oyuncu Lee Mİn Ho‘nun başrolünde olduğu Boys Over Flowers romantik komedi Kore dizileri arasında ilk sırlarda yer almaktadır. Dizi mutlaka izlenmesi tavsiye edilen Kore Dizileri arasında yer alır.

Boys Over Flowers Konusu

Geum Jan-di (Ku Hye-sun) fakir bir aileden gelmektedir. Bir gün yaptığı bir kahramanlıktan dolayı Seul’un en iyi kolejinde burslu okumaya hak kazanır. Ancak okulun ilk günü zengin öğrenciler tarafından aşağılanır ve ezilir. Bu öğrencilerin en başında aynı zamanda okulun da sahibinin oğlu Goo Jun-pyo (Lee Mİn Ho) vardır. Şımarık ve her istediğini elde eden Goo Jun-pyo, okulda kurduğu F4 çetesinin de lideridir. Kendisine itaat etmeyen öğrencilere okulu dar eden işkenceler yapan Jun Pyo, Geum Jan di’nin dik duruşu karşısında malup olarak ona deli gibi aşık olur.

CUNNİNG SİNGLE LADY / AŞK MANTIK iNTİKAM

Türkiye’de FOX TV’de Aşk Mantık İntikam adıyla uyarlanan Kore Dizisi Cunning Single Lady, Ae-Ra ile Jung-Woo’nun yıllar sonra aralarında yaşanan aşk ve hesaplaşmayı konu alır.


Cunning Single Lady’nin Genel Hikayesi,

Dizi boşandıktan sonra beyaz atlı prensle romantik bir aşk hayal eden ancak her seferinde başarısız olan, daha sonra çok uluslu bir şirketin yöneticisi olarak karşısına çıkan eski kocası Cha Jung-woo ile yeniden birlikte olmak isteyen Na Ae-ra’nın komik melodramını konu alır.

FATED TO LOVE YOU / YOU ARA MY DESTİNY / SEN BENİM KADERİMSİN

fated-to-love-you--en-popüler-romantik-komedi-diziler

Aynı adlı 2008 yapımı Tayvan dizisinden uyarlama olan Fated To Love You, farklı hayatları olan iki kişinin olaylar tesadüfler sonrası birleşen hayatlarını anlatır. Sevilen dizinin uyarlaması FOX TV ekranlarında No: 309 adıyla iki sezon boyunca yayınlandı. Ve çok sevildi. N0:309 dizisinin başrolünü Demet Özdemir ve Furkan Papalı paylaşıyorlardı.

Fated To Love You Konusu

Lee Gun ( Jang Hyuk ), ailesi tarafından yönetilen büyük bir şirketin halefidir. Kim Mi Young ( Jang Nara ) ise, bir hukuk firmasında, meslektaşlarına hayır diyemediği için “Post-It” lakabını kazanan ortalama görünümlü bir sekreterdir. Bir gece bu iki çiftin ayrı ayrı ilaçlı bir sıvı içtikten sonra yolları kesişir ve ortaya bir hatalar komedisi ortaya çıkar. Uyuşturulmuş sıvı üreticiler tarafından değiştirilen otel kapı numarası nedeniyle Kim Mi Young yanlış otel odasına girer. Odada Kim Mi Young ile birlikte olan Lee Gun sonradan onun hamile olduğunu öğrenir. Çocuğu kabulenen ve Kim Mi Mi Young ile evlenen Lee Gun’un umursamaz duyguları tutkulu bir aşka dönüşür.

MASTER’S SUN

Başrollerini So Ji-sub ve Gong Hyo-jin’in oynadığı 2013 Güney Kore televizyon dizisi Master’s Sun, romantik komedi, korku, fantesi ve gizem türünde dizi sevenler için tavsiyemizdir. SBS Televizyon kanalında 7 Ağustos 2013 yılında gösterilmeye başlayan dizi 60 dakikalık 17 bölümden oluşur.

Master’s Sun Kore Dizisi Konusu

Büyük bir mağaza ve otel içeren bir holding olan Kingdom’ın soğuk ve mesafeli CEO’su olan Joo Joong-won ( So Ji-sub ), geçirdiği bir kazadan sonra hayaller görmeye başlayan içine kapanık Tae Gong-shil ( Gong Hyo-jin )ile tanışır. Gong-shil, Joong-won’a her dokunduğunda, onu çevreleyen hayaletler ortadan kaybolur. Bu durumu keşfettiklerinde hayatları yeni bir yön alır. Gong-shil’den Joong-won’un yanında kalmasına izin vermesi için ona yalvarsa da Joon woon bunu kabul etmez. Gong-shil onu kaçırma girişiminde bulunur. Ancak bu girişim sırasında onundan çalınan serveti geri almasına yardım etmesi gerekir.

BİRTH OF A BEATUY / BİR GÜZELİN DOĞUŞU

Başrollerini Cunning Single Lady gidi dizilerden tanıdığımız Joo Sang-wook Han Ye-seul , Jung Gyu-woon ve Wang Ji- hye’nin oynadığı 2014 Güney Kore televizyon dizisi Birth Of A Beauty, şişman bir kadının intikam için tamamen değişerek tam bir afeti devrana dönüşme hikayesini konu alır.

Birth Of ve Beauty Konusu

Oldukça kilolu bir kadın olan Sa Geum-ran ( Ha Jae-sook ) varlıklı bir aileye gelin gitmiştir. Kayınvalidesi ve kendisine kötü davranan kayınpederi ile aynı evde yaşayan Geum-ran’ın kocası Lee Kang-joon ( Jung Gyu-woon ) yedi yıl boyunca Amerika Birleşik Devletlerinde yaşamaktadır. Geum-ran tesadüfen kocasının ondan habersiz ülkeye döndüğünü ve gizli bir ilişkisi olduğunu öğrenir. Kang-joon ona ilişkisini anlatır ve ondan boşanmak istediğini söyler. Kocasının ailesinin bu ilişkiyi onayladığını öğrendiğinde kocasını tehdit eder. Kocası bir plan yapar ve yağışlı hava ve kaygan yolda Geum-ran’ı arabasına çarparak uçurumdan yuvarlanmasına neden olur. Herkes Geum-ran’ın öldüğünü zannederken o tüm olayları uzaktan izler. İntikam almak için ve kends,ni tamamen değiştirmesi için plastik cerrrah Tae-hee (Joo Sang-wook)’a yalvarır. Birçok ameliyat sonrasında çok güzel bir kadına dönüşen Geum-ran kocasının ailesinin evinin yakınlarından bir ev tutar ve onların hayatlarına Sara olarak girer.

WHİTCH’S ROMANCE / BİR CADININ AŞK HAYATI

Bir Cadının Hayatı olarak da tanımlanan 2014 yapımı Romantik Komedi Güney Kore dizisi Whitch’s Romance 16 bölüm olarak TvN televizyon kanalında yayınlanmıştır. 2009 yapımı popüler Tayvan dizisi Queen of No Marriage’in Kore versiyonu olan dizi, gerçek aşka inanmayan 39 yaşındaki Ban Ji-Yeon ( Uhm Jung-Hwa ) ile Yoon Dong-Ha ( Park Seo-Joon ) arasındaki bir aşk hikayesini anlatıyor.

Whitch’s Romancce Konusu

Ban Ji Yeon (Jeong Hwa Eom) 39 yaşında haksızlık ve yolsuzluklar karşı yılmadan mücadele eden bu nedenle de iş yerinde kıskanılan ve “cadı” lakabı ile anılan geleceği parlak bir muhabirdir. Soğuk ve sert görünümlü yapısının altında 6 yıl önce evleneceği gün terk edilen bir kadının kalp kırıklığı vardır. Bu nedenle de artık gerçek aşka inanmamaktadır. Aile durumu iyi olmasına karşın kendi ayakları üzerinde durmak için part time işler yapan 25 yaşında yarı zamanlı işler yapan Yoon Dong Ha (Seo Joon Park) da tıp fakültesini ertelemiş bir öğrencidir. Dong Ha’nın da kalbi kısa bir süre önce sevdiği kızı kaybettiği için kırıktır. Çiftin hayatları Dong Ha’nın maddi sıkıntıya düşüp, arkadaşının evine taşınmasıyla birleşir.

Hayat Ban Ji Yeon ve Yoong Doon Ha’yı Yeniden Bir Araya Getirir

Aslında Ban ji Yeon ile Yoon Dong Ha’nın ilk karşılaşmaları daha önce olmuştur. Ban Ji Yeon’u rezil etmek isteyen iş arkadaşları, Yoon Dong Ha’nın ev arkadaşıyla barın konspeti dahilinde ilanı aşk etmesi için para karşılığında anlaşırlar. Ancak Yoon Dong Ha’nın yufka yüreği buna dayanamaz. Ban Ji Yeon’un öpücük ile zor duruma düşmesine fırsat vermez. İkili bir daha karşılaşmayacaklarını düşünürlerken Yoon Dong Ji’nin arkadaşının evine taşınmasıyla bir anda komşu oluvermişlerdir.

MARRİAGE NOT DATİNG

Güney Kore TvN kanalında yayınlan bir diğer romantik komedi Kore Dizisi de Marriage Not Dating. 2014 yapımı dizinin hikayesi, evlenmesi için ailesi tarafından baskı gören Gong Ki-Tae’nin (Yeon Woo-Jin), baskıdan kurtulmak için kolejden bir kız arkadaşını ailesine sevgilisi olarak tanıştırmasıyla başlar.

Marriage Not Dating Kore Dizisi Konusu

Evliliğe sıcak bakmayan başarılı plastik cerrah Gong Ki -Tae, ailesinin Jang-mi’yi kabul etmeyeceğini umar. Ancak işler çok farklı noktalara gider. Birbiri arkasına gelişen olaylar hikayeyi bambaşka yerlere götürür. Dizide sahte bir evlilik oyununun nasıl bir tutku dolu aşka dönüştüğüne şahit olacaksınız. Diziyi izlerken zaman zaman gülmekten kendinizi alamazken zaman zaman da göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

KİLL ME HEAL ME / SİL BAŞTAN

Türkiye’de Kanal 7 ekranlarında Sil Baştan Türkçe dublajlı adıyla yayınlanan Kill Me Heal Me Kore dizisinin konusu, zengin bir ailenin oğlu olan Cha Do Hyun’un çocuk yaşta geçirdiği bir travma sonucunda Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu adı verilen bir hastalık nedeniyle yedi farklı kişiliğe bürünmesini anlatır.

Kill Me Heal Me Kore Dizisi Konusu

2015 yılında Güney Kore MBC kanalı tarafından yayınlanan Kill Me Heal Me) dizisi; Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu hastası üçüncü kuşak bir milyarder Cha Do Hyun’un psikiyatri uzmanı olan ve onu gizlice tedavi eden Oh Ri Jin’in arasında yaşanan romantik komediyi anlatır. Cha Do Hyun çocuklukta yaşadığı travma sonucunda Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu adı verilen bir hastalık nedeniyle yedi farklı kişiliğe sahip olur. Her birisi birbirinden farklı bu kişilikler; Shin Se Gi,  Ahn Yo Na, Cha Do Hyun, Nana, Perry Park ve Bay X’tir.

ROOFTOP PRİNCE

Romantik Komedi türünde tarihi Kore Dizisi sevenler için tavsiyemiz olan Rooftop Prince, Prens Lee Gak’ın zamanda yolculuk ederek günümüze gelerek veliaht prensin, eşinin katilini aramasını konu alıyor. Aynı zamanda fantastik türde olan dizinin hikayesi, Joseon döneminden günümüz Seul’una yani yaklaşık 300 yıl sonraya gidiyor. Dizinin hikayesi sevilince TRT 1 kanalında Osmanlı Tokatı adıyla uyarlandı. Ancak aslı gibi çok başarılı olamadı ve 39 bölüm sonra final yaptı.

Rooftop Prince Kore Dizisi Konusu

Prooftop Prince dizisinin ana konusu Prens Lee’nin Prensesin katili bulmak için zamanda yolculuk yaparak 300 yıl sonraya gelmesini (geleceğe) anlatıyor. Velihat Prensin eşinin katili arma çabalarında yaşadıkları olaylar bir sonraki olaya dair ipuçları içeriyor. Aynı zamanda fantastik macera türde olan dizi de, veliaht prens günümüz Seul’ün de hiç hesaba katmadığı pek çok olayla karşılaşacak. Bu olaylardan birsi de tabi ki aşka dair olanı olacak.

MY LOVE FROM ANOTHER STAR / MAN FROMS THE STARS

Oldukça değişik ve sürükleyici bir konuya sahip olan My Love From Another Star dizisi 2013 ve 2014 yılında Güney Kore SBS kanalında yayınlanmıştır. Diğer adı Man From The Stars olan ancak daha çok My Love From The Stars olarak bilinen dizi, kullandığı Ufo’nun bir cisme çaparak dünyaya düşen Do Min-Joon’un 400 yıl boyunca Kore’de kalış hikayesini anlatır.

My Love Fram Another Star Kore Dizisi Konusu

Bir grup uzaylı 400 yılda bir gerçekleşen gökyüzü olayı nedeniyle dünyayı ziyarete gelir. Bu ziyaret sırasında Do Min Joon’un kullandığı UFO (Uzay Aracı) tanımlanamayan bir cisme çarparak düşer. Bu düşme sırasında Min Joon yara almaz ancak ülkesine geri dönmek için gelişecek yeni gökyüzü olayını beklemek zorundadır. Bu olay tam 400 yıl sonra gerçekleşecektir. Üstün güçlere sahip olan Min Joon dünyaya düşer düşmez bir kızın hayatını kurtarsa da gelişen olaylar işleri tersine çevirir. 400 yıl boyunca gerçek insanmış gibi belli aralıklarla kendisini ölü gösterir. Pek çok kimliklikle tarih içerisinde yaşamını sürdürür. Uzaya geri dönüşünün yaklaştığı sırada hayatına giren ünlü oyuncuya aşık olur. Bu onun hesaba katmadığı bir durumdur. Ülkesine dönmek için 400 yıl bekleyen Min Joon dönüşünü geciktirmek için yollar aramaya başlar.

I NEED ROMANCE 3

Daha önce I Need Romance ve I Need Romance 2012’den sonra yayınlanan dizilerin üçüncü bölümü olan Need Romance 3 dizisi diğer serilerde de olduğu gibi otuzlu yaşlarındaki üç kariyer kadınının arkadaşlıklarını, işyeri rekabetlerini ve aşk hayatlarını gerçekçi bir şekilde ekrana taşıyor. Romantik Komedi’nin Kralı ödününü alana dizi, toplam 16 bölümden oluşuyor.

I Need Romans 3 Kore Dizisi Konusu

Dizinin hikayesi, aşka inanmayan 33 yaşındaki bir kadın olan Shin Joo-Yeon (Kim So-Yeon), saf bir aşkın hayalini kuran 20’li yaşlarda genç bir erkek olan Joo-Wan (Sung Joon) ve 30’lu yaşlarında çalıştığı iş yerinde kadın bir patronu olan Kang Tae-Yoon (Namkoong Min)’un etrafında döner.

A GENTELMAN MAN’S DİGNTY

Romantik tarzda izlenebilecek en iyi Kore dizilerinden birisi olarak gösterilen A Gentelman Man’s Dignty ya da A Gentleman’s Dignity dizisi şehirli profesyonellerin kariyerleri ve aşk hayatlarını anlatır. On sekiz yaşından beri arkadaş olan kırklı yaşlarındaki dört adamın aşk, ayrılık, başarı ve başarısızlık yaşamalarının hikâyesinin anlatıldığı dizi, 2012 yılında SBS televizyon kanalında yayınlanmıştır. Sevilen dizi Türkiye’de Kiraz Mevsimi adıyla uyarlaması yayınlanmıştır.

A Gentelman Man’s Dignty Kore Dizisi Konusu

Kim Do-jin, Seo Yi-soo ile tanışana kadar kendine güvenen bir playboydur. Kim Do jin, talihsiz karşılaşma sonrasında Seo Yi-soo’ya aşık olduğunu keşfeder. Ancak Seo Yi-soo bu aşktan haberdar değildir. Kim Do Jin belki de hayatında ilk defa tek taraflı bir aşka başlar ve Seo Yi-soo’nun kalbini kazanmaya çalışır. Diğer bir taraftan Seo Yi Soo’da Kim Do Jin’in en yakın arkadaşı Im Tae-san’a platonik bir aşk beslemektedir.

LİIE TOME

En güzel romentik komedi dizileri arasında gösterilen Lile Tome Kore dizisi 2011 yılı yapımı ve 16 bölümden oluşuyor. Başrolünü TRT1’de yayınlanan Düşlerimdeki Prens (Shin Chae-Kyung) dizisinde oynayan Yoon Eun-hye, Seung-su Ryu, Yun-hie Jo, Ji-Hwan Kang ve Jun Sung’un paylaştığı Lile Tome dizisi IMDb’de 7;2’lik puana sahip.

Lile Tome Kore Dizisi Konusu

Gong Ah Jung kültür bakanlığında çalışmakta olan beşinci seviye bir memurdu. Varlıklı bir aileden gelen otel sahibi Hyun Ki Moon’la evli olduğu yalanını söylemesiyle işler günden güne iyice karışır. Kendini bir yalanlar ağına bulan Gong Ah Jung’un ilişkileri Ki Joon’un eski nişanlısı ve kardeşinin yakın arkadaşı Oh Yoon Joo’nun hayatında yeniden ortaya çıkmasıyla ilişkileri daha da karmaşık bir hal alır.

FULL HOUSE

2004 Güney Kore Yapımı Full House Kore Dizisinin Taylant ve Amerikan versiyonu bulunuyor. Türkiye’de İlişki Durumu Karışık adıyla uyarlaması yayınlanan dizi, en yakın arkadaşının Full House adını verdiği evini habersiz satmasını anlatır. Dizinin ana karakter oyuncu kadrosunda; Rain (Lee Young Jae), Song Hye Kyo (Han Ji Eun), Kim Sung Soo (Yoo Min Hyuk) ve Han Eun Jung (Kang Hye Won) adlı Koreli oyuncular rol alıyor.

Full House Kore Dizisi Konusu

Han Ji-Eun (Song Hye Kyo) kendini roman yazmaya adamış genç bir yazardır. Ailesini genç yaşta kaybetmiş olan Han Ji Eun, babasının elleriyle yaptığı ve Full House adını verdikleri evde yaşamaktadır. Bir gün en yakın arkadaşlarının ısrarlarına dayanamayıp onun tarafından ayarladığı tatile gider. O tatildeyken arkadaşı onun her şeyi olan evini satar. Tatilden evine dönen Jin Eun, büyük bir şok yaşar. Zira evi ünlü aktör Lee Young-Jae (Bi Rain) ‘e satılmıştır. Evini geri almak için çabalayan Ji Eun’un bir an kendisini ünlü yıldızla anlaşmalı bir evlilik yaparken bulur. Zoraki başlayan bu evlilik azmanla büyük bir aşkın kapılarını aralar.

MY GRİL / MAİ GEOL

2005 yılı Güney Kore yapımı My Girl / Mai Geol Kore dizisi, son isteği kayıp torununu bulmak isteyen bir dedenin hikayesini konu alır. İMDb’de 7,8’lik puana sahip olan dizi ilk bölümden itibaren sizi etkisine alıyor. Toplam 16 bölümden oluşan dizinin oyuncu kadrosunda Kanal 7’de Aşka Yolculuk dizisinde yakışıklı Prens Wang So rolünde oynayan Lee Joon-Gi (Seo Jung-woo) ile Lee Da-hae (Joo Yoo-rin), Lee Dong-Wook (Seol Gong-chan), Si-yeon Park (Kim Seo-hyun) isimli oyuncular yer alıyor.

My Gril Kore Dizisi Konusu

Gong Chan’ın hasta olan büyükbabasının son isteği, kayıp olan torununu bulmaktır. Gong Chan’da, büyükbabasının bu isteğini yerine getirmek için yıllardır onu arasa da pek bir yol kaydedemez. Yine böyle bir zamanda, hayat dolu ve güzel Yu Rin ile tanışır. Yu Rin, bir tur rehberidir. Ancak sıkıştığı her an seri şekilde yalan söyleyebilen bir kızdır. İkilinin karşılaşması, ortak noktalarda birleşir. İlk zamanlar birbirlerine yardım etmek olan bu ortak nokta zamanla birbirlerden etkilenmeleriyle devam eder. Büyükbabasının durumunun ağırlaştığını öğrenen Gong Chan, Yu Rin’den, gerçek kuzenini bulana kadar, sahte kuzeni olmasını ister. İlk başlarda Yu Rin bunu kabul etmese de, daha sonra paraya olan ihtiyacı ve yaşlı bir adamın son isteğini yerine getirme arzusuyla, bir günlüğüne bu teklifi kabul eder. Ama işler beklendiği gibi gelişmez.

İT’S OKAY THAT’S LOVE

2014 yapımı Güney Kore Dizisi İt’s Okay, That’s Love, çok satan gizemli romanların yazarı ve radyo DJ’i Jang Jae-Yeol’in hikayesini konu alır. Toplam 16 bölümden oluşan dizi, İMDb’de 8.3’lük puana sahip. Medikal romantik komedi dizilerinden hoşlananlar için tavsiyemiz olan İt’s Okay, That’s Love dizisinin başrol oyuncu kadrosunda; Jo In-sung, Gong Hyo-jin, Sung Dong-il, Lee Kwang-soo ve Do Kyung-soo rol alıyor.

İt’s Okay That’s Love Kore Dizisi Konusu

Jang Jae-Yeol çok satan romanların yazarı gizemli bir yazar ve radyo DJ’yidir. Pek çok konuda saplantılı (takıntılı) birisi olan Ji Hae-Soo, Üniversite hastanesinde psikiyatr olarak görev yapmaktadır. Bu dalı seçmesindeki tek neden ise, bir cerrah olup insanları kesmek istememesidir. Ji Hae-Soo, Jang Jae-Yeol ile tanışır. Bu tanışma onun hayatını hiç tahmin etmediği kadar değiştirir.

SECRET GARDEN

Secret Garden

PERSONAL TASTE

Ünlü Koreli oyuncu Lee Min Ho’nun en çok izlenen dizilerinden birisi olan Personel Taste dizisi, aynı zamanda romantik komedi türünde en çok aranan dizilerden birisi. 2010 Güney Kore yapımı dizi İMDb’de 8.3’lük puana sahip. MBC televizyon kanalında yayınlanan dizi, 16 bölümden oluşurken, başrollerini; Lee Min-Ho (Jeon Jin-Ho), Son Ye-Jin (Park Gae-In), Kim Ji-Suk (Han Chang-Ryul), Wang Ji-Hye (Kim In-Hee), Ryu Seung-Ryong (Choi Do-Bin)

Personal Taste Kore Dizisi Konusu

En İyi Romantik Komedi Kore Dizilerinden birisi olarak gösterilen dizi Park Gae-In (Son Ye-Jin) hayatını konu alıyor. Park Gae-In, Kore Mimarisinde önemli bir yere sahip olan Sanggojae adında babasının tasarladığı bir evde yaşamaktadır. Pasaklı, beceriksiz bir kadar da bakımsız bir kızdır olan Son Ye-Jin (Park Gae-In) annesi 5 yaşındayken bir kaza sonucu kaybetmiştir. Annesinin ölümünden sonra babasının da kendisinden uzak durması nedeniyle yalnız ve üzücü bir çocukluk geçirmiştir. Bunların yanında sevgilisi, en yakın arkadaşıyla evlenmek için kendisini terk eder. Yaşadığı aldatma üzerine yıkılırken zamanda da tasarladığı mobilyaları satamadığı için mali zorluklar çekmeye başlar. Ve kendisine maddi destek olsun diye evinin bir odasını kiraya vermeye karar verir.

MY GİRL FRİEND İS A GUMİHO

Na tarafından kaleme alınan “A Falling Cohabitation” adlı bir webtoondann(çizgi film) uyarlaması olan 2010 yılı Güney Kore yapımı diziyi Netflix’ten de izleyebilirsiniz. My Girl Friend is A Gumiho dizisinin oyuncu kadrosunda; Lee Seung-gi (Byun Hee-bong), Shin Min-a (Sung Dong-il), No Minue (Yun Yoo-sun), Park Su-jin (Kim Ho-chang) yer alıyor.

My Gril Friend is A Gumiho Kore Dizisi

Romantik Komedi Fantastik türünde 2010 yapımı Güney Kore dizisi My Girl Friend is A Gumiho; gizemli ancak son derece güzel bir kızla tanışan bir aksiyon yıldızı özentisinin, kızın aslında kızın aslında kendini gerçek bir insana dönüştürmeye çalışan dokuz kuyruklu efsanevi tilki gumiho olduğunu öğrenmesiyle gelişen olayları konu alır.

İnsan olmak için insan enerjisi toplayan bir dokuz kuyruklu bir tilkinin etrafında dönen dizide Shin Woo-Yeo (Jang Ki-Yong) insan olmak için insan enerjisini bir boncukta toplamaktadır. ve en kısa sürede insan olmayı beklemektedir. Bir gün, Shin Woo-Yeo’nun boncuğunu bir insan olan Lee Dam (Hyeri) yanlışlıkla yutar. Boncuk, bir insanın içinde 1 yıldan fazla kalamaz. Eğer kalırsa boncuk o kişinin içinde kırılacaktır. Bu da Lee Dam’ın ölmesine neden olacaktır. Böyle bir durum sonunda da Shin Woo-Yeo insan olma şansını kaybedecektir. Shin Woo-Yeo ve Lee Dam bu duruma bir çözüm aramaya başlar. Ancak çok geçmeden ikilinin arasında romantik bir ilişki başlar.

2021 Yapımı En Çok İzlenen Romantik Komedi Kore Dizileri

En İyi Romantik Komedi türündeki Kore Dizileri 2021 yılında da hız kesmeden yayınlanmaya devam etti. Listemizde en çok beğenilen dizileri sizler için hazırladık.

DOOM AT THE SERVİCE

Doom at the service dizisi; dokunduğu her şeyin yok olmasına neden olan “yıkım” adı ile bilinen bir adam (Seo In-Guk) ile kaderini değiştirmek için hayatını tehlikeye atan Park Bo-Young etrafında dönmektedir. Güney Kore tvN kanalında yayınlanan dizi 16 bölümden oluşmaktadır. İMDb’de 8.3’lük Puana sahip olan dizinin yayınlanması 29 Haziran 2021’de tamamlanmıştır.

SO I MARRİED THE ANTİ-FAN

2021 Yapımı en iyi romantik komedi Kore dizileri arasında yer alan So I Married the Anti-fan dizisi, aynı adlı 2010 yapımı çizgi romana ve aynı adla uyarlanan Çin Filmine dayanmaktadır. Dizinin başrollerinde; Choi Tae-joon, Choi Soo-young, Hwang Chan-sung, Han Ji-an ve Kim Min-kyu adlı Koreli oyuncular oynuyor. Naver TV’de yayınlanan Güney Kore dizisi toplam 16 bölümden oluşuyor.

So I Married the Anti-fan Kore Dizisi Konusu

So I Married the Anti-fan dizisinin hikayesi, ünlü yıldız Hoo Joon (Choi Tae-joon) ile birlikte bir televizyon programına katılan muhabir Lee Geun-young (Choi Soo-young)’un arasındaki romantizmi konu almaktadır.

MY ROOMATE İS A GUMİHO

En İyi Romantik Komedi dizileri listesinde My roomate is a gumiho Kore dizisi de bulunuyor.

TRUE BEAUTY

2021 yılının ilk çeyreğinde ekranlara gelen En İyi Romantik Komedi dizileri arasında yer alan gençlik dizisi True Beauty, 16 bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Güney Kore tvN televizyon kanalında yayınlanan True Beauty dizisinin oyuncu kadrosunda; Moon Ga-young (Lim Ju-kyung), Cha Eun-woo (Lee Soo-ho), Hwang In-youp (Han Seo-jun) ve Park Yoo-na (Kang Soo-jin) yer alıyor. İMDb’de 8.33’lük puana sahip olan dizinin konusu kendine güveni olmayan ancak kendisini güzel göstermek için makyaj yapan Lim Ju-kyung’nin hikayesini konu alıyor.

True Beauty Kore Dizisi Konusu

Özgüveni oldukça düşük olan Lim Ju-kyung, kendisinin güzel olmasının ancak makyaj yaptığında olduğunu düşünmektedir. Bir gün kalbinde derin bir yara ile yaşayan Lee Su-Ho (Cha Eun-Woo) ile karşılaştığında düşünceleri değişmeye başlar. İkili sırlarını birbirleri ile paylaştıkça olgunlaşmaya başlarlar.

BU YAZILARIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doktor Dizisi Sevenler İçin Bir Kaç Tavsiye

2022 Yapımız Tarihi Kore Dizileri Başladı

Ji Chang Wook’un En Sevilen Dizileri Burada

Tarihi Çin Dizisi Sevenler Bu Dizileri Kaçırmayın!

Bir Cevap Yazın