or 2022'de Final Yapacak Diziler Belli Olmaya Başladı! Bitecek Dizi Listesi 2022'de Final Yapacak Diziler Belli Olmaya Başladı! Bitecek Dizi Listesi Sample document 2022'de Final Yapacak Diziler Belli Olmaya Başladı! Bitecek Dizi Listesi 2022'de Final Yapacak Diziler Belli Olmaya Başladı! Bitecek Dizi Listesi Sample document
  • 26 Ekim 2021 11:41

Bu Sezon Final Yapacak Diziler Belli Olmaya Başladı!(2021 – 2022)

2022'de-Final-Yapacak-Diziler

Televizyon kanallarının yeni sezonunun başlamasıyla erkenden final yapacak olan dizilerin haberleri de gelmeye başladı. Yapım şirketleri ya da TV kanalları tarafından bitme kararı alınan bu dizilerin bazıları 2021 Yaz Dizileri olurken bazıları da geçtiğimiz sezondan bu sezona devam eden eski diziler oluyor. Diziler Neden Final Yapıyor? Dizilerin bitme kararında en etkili neden yeni başlayacak diziler için yer açmak olurken diğer bir neden de eski dizinin bu sezonda beklenen ilgiyi karşılayamaması oluyor. Peki, Hangi diziler final yapacak? İşte 2021 – 2022’de Final Yapacak Diziler Listesi ile ATV, FOX, Kanal D, Star, Show TV TRT 1 bitecek diziler güncel listesi ve final tarihleri.

2021 – 22 Sezonunda Final Yapacak Diziler Belli Olmaya Başladı!

Dizilerin yeni sezonlarının başlamasıyla birbirlerinden iddialı diziler ekranlara gelmeye başladı. Farklı hikayeleri ve oyuncu kadrolarıyla dikkatleri üzerlerine çeken bu dizilerden bazıları maalesef beklenen ilgiyi göremiyor. Büyük umutlarla seyirci karşısına çıkan bu diziler de yayın hayatlarına kısa bir süre içerisinde veda ediyor. Sezonun kısa süre başlamasına rağmen 2021 – 22 Kış sezonunda final yapacak diziler belli olmaya başladı.

Final Kararı Alınan Diziler Hangileri?

Şu sıralar yeni başlayan ya da eski diziler diziler için final kararı haberleri gelemeye başlarken bazı diziler için de erken final sinyalleri verilmeye başladı bile. Yazımızda final kararı kesinleşen dizileri hazırladık.

ATV’nin Final Kararı Alınan Dizileri 2021 – 2022

Çok izlenen fenomen dizileriyle dikkatleri üzerine çeken ATV, yeni dizilerine yer açmak için az izlenen dizilerin bitirme kararı alıyor. Geçtiğimiz sezon Hercai, Maria ve Mustafa, Maraşlı gibi dizileri için final kararı alan kanal bu sezon Yaz Sezonunda başlayan İkimizin Sırrı dizisini final yaptırıyor.

İKİMİZİN SIRRI

ikimizin-yerine-final-mi-yapıyor

Ekran yolculuğu kısa bir süre önce başlayan yapımcılığını Üs Yapımın üstlendiği Kore Dizisi Marriage Contact’ten uyarlanan İkimizin Sırrı dizisi içinde final kararı alındı. Başrollerini; Leyla Faray, Aras Aydın ve Ahsen Türkyılmaz’ın paylaştığı İkimizin Sırrı ekran yolculuğunu sonlandırıyor. Geçtiğimiz hafta 9. bölümü yayınlanan dizinin Bu hafta yayınlanacak 10. Bölümüyle 10 Ekim Pazar akşamı final yapacağı belirtiliyor. İkimizin Sırrı, her pazar 20.00’de ATV’de yayınlanıyordu.

İkimizin Sırrı Final Bölümü (10. Bölüm) Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=htdoBsdZOgQ

FOX TV’nin Final Yapacak Dizileri

Geçtiğimiz sezon en çok dizisi final yapan televizyon kanallarında başı çeken FOX TV’den bu sezonda final haberleri gelmeye başladı. 2021 kış sezonun sonlarına doğru başarılı bir giriş yapan Son Yaz dizisi yeni sezonda beklenen izlenme oranlarını yakalayamadığı için kanalın bu yıl final kararı alınan ilk dizisi oldu.

YALANCILAR VE MUMLARI

yalancılar-ve-mumları-final-yapıyor

FOX TV’nin uyarlama dizisi Yalancılar ve Mumları dizisi de reyting savaşına yenik düştü. Başrollerini; Elçin Sangu, Şafak Pekdemir, Burcu Gölgedar ve Ceren Moray, Melike Güner, Feyyaz Duman, İsmail Demirci ve İlker Kızmaz’ın paylaştığı Amerikan yapımı Mistresses dizisinden uyarlama olan dizi 4 yakın arkadaşın sırlarla dolu hikayesini konu alıyordu. Ekran yolculuğu kısa olan Yalancılar ve Mumları dizisi yayınlanacak 5. Bölümüyle seyirciye veda edecek.

SON YAZ

son-yaz-final-mi-yapıyor

Yapımcılığını Q3 Medya’nın Senaryosunu Deniz Dargı, Cem Görgeç ile Cenk Boğatur’un kaleme aldığı Son yaz dizisi final yapıyor. Başrollerini Alperen Duymaz, Ali Atay, Birce Akalay ve Hafsanur Sancaktutan’ın paylaştığı Son Yaz Dizisi yayınlanacak 26. Son bölümüyle ekran yolculuğunu sonlandırıyor. Son Yaz dizisinin final yapacağı yapımcı şirket tarafından aşağıdaki açıklamayla duyuruldu.

Bir sabah güneşi ile Ege’de başlayan Son Yaz yolculuğumuz,
sizlerle gerçek bir evrene dönüşürken bizi her daim baş tacı ettiğiniz için teşekkür etmek istiyoruz. 26. bölüm itibarıyla hikayemizi sonlandırırken, hep güzel anılarınızda kalacağımıza eminiz.
Unutmayın anahtar hala saksının altında.
Selametle…

Son Yaz Final Bölümü (26. Bölüm) Fragmanı

UZAK ŞEHRİN MASALI

FOX TV’nin yeni dizilerinden birisi olan Uzak Şehrin Masalı Pazar akşamları ekranlara geliyordu. Ancak bu hafta dizinin tutkunları yayın saatinde bir başka diziyi görünce dizinin bittiğini düşündüler. Kanaldan alınan bilgilere göre; Uzak Şehrin Masalı dizisi henüz final yapmadı, sadece yayın günü değişti. Uzak Şehrin Masalı dizisinin 5. Bölümüyle artık Perşembe akşamları yayınlanacağı bilgisi geçtiğimiz günlerde gelmişti. Ancak dizi gün değiştirse de beklentiyi karşılayamadığı için final yapmasına karar verildi.

Uzak Şehrin Masalı Final Bölümü ( 5. Bölüm) Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=oDZ0Acn7Nuw

Kanal D’nin Final Yapacak Diziler

BAHT OYUNU

baht-oyunu-final-mi-yapıyor

kanal D’nin Yaz Akşamlarında seyirci karşısına çıkardığı Romantik Komedi dizisi Baht Oyunu da final yapıyor. Ada ve Bora’nın çekişmeli aşk hikayesini ekranlara getiren Baht Oyunu dizisi 17. final bölümü ile ekran macerasını sonlandırıyor. Peki, Baht Oyunu neden final yapıyor? Yönetmenliğini Serdar Gözelekli’nin senaryosunu Erkan Birgören, Tuna Kıygı ve Fatih Enes Ömeroğlu’nun yazdığı dizinin düşük reytingler nedeniyle final kararı aldığı öne sürülüyor. Henüz konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

Baht Oyunu Final Fragmanı ( 17. Bölüm) Yayınlandı!

Kanal 7’nin Final Yapacak Dizileri

Star TV’nin Final Yapacak / Bitecek Dizileri

2021 sezonunda hemen hemen tüm dizileri için final kararı alan Star TV, yaz dizisi olarak başlayan Kazara Aşk dizisini de final yaptırıyor.

KAZARA AŞK

kazara-aşk-final-yapıyor-

Başrollerinde; Ümit Kantarcılar ve Sude Zülal Güler’in rol aldığı Kazara Aşk dizisi de 2022’de final yapacak diziler arasında yer alıyor. Peki, Kazara Aşk neden final yapıyor? Yaz sezonunda romantik komedi türünde seyirciyle buluşan sevilen Kazara Aşk dizisi, yaz sezonun kapanması ve yeni rakiplerinin sahneye girmesiyle reytinglerde geride kalmıştı. Dizinin final kararı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, Kazara Aşk 30 Eylül’de yayınlanacak son bölümüyle final yapacak.

Kazara Aşk Final Bölümü ( 13. Bölüm) Fragmanı

Show TV’nin Final Yapacak / Bitecek Dizileri

İÇİMİZDEN BİRİ

icimizden-biri-final-yapıyor

Show TV’nin yeni dizilerinden İçimizden Biri için final kararı geldi. Peki İçimizden Biri neden bitiyor? Yapımcılığını Süreç Filmin üstlendiği İçimizden Biri dizisi yeni gününde 4. Bölümü yayınlanmıştı. Ancak dizi günü değişmesin karşın reytinglerde istenilen sonucu almamış iki grupta da ilk 10 sıraya yerleşememişti. Hal böyle olunca kanal tarafından final kararı alındığı edinilen bilgiler arasında. Baş rollerini; Özge Yağız, Bora Akkaş, Mustafa Avkıran, Renan Bilek, Asuman Dabak ve Derya Alabora’nın paylaştığı yönetmenliğini Ersoy Güler’in yaptığı İçimizden Biri dizisi yayınlanacak 6. Bölümüyle final yapacak.

İçimizden Biri Final Bölümü (6. Bölüm) Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=htdoBsdZOgQ

TRT 1’in Final Yapacak / Bitecek Dizileri

TV 8’in Final Yapacak / Bitecek Dizileri

Yayın Günü Değişen Diziler

Bazı dizilerin final yapmasından önce kanallar ve yapımcılar tarafından bir sans daha verilerek yayın günü değişiyor. Söz konusu diziler bu değişikliğe rağmen yine de istenen izlenme oranlarına ulaşamıyorsa beklenen son gerçekleşiyor ve dizi kısa bir süre içerisinde ekran hayatına veda etmek zorunda kalıyor. Günü değişen dizileri bu başlık altında bulabilirsiniz.

Final Yapması Muhtemel Diziler

ada-masalı-final-mi-yapıyor
aşk-mantık-intikam-final-mi-yapıyor

Hemen her gün pek çok diziyle ilgili final haberleri gelirken düşük izlenme oranları nedeniyle final yapması muhtemel olan dizileri bu başlığımız altından takip edebilirsiniz.

  • Ada Masalı
  • Aşk Mantık İntikam

Bir Cevap Yazın