Korsan Film ve Dizi Paylaşanların İnternetleri Yavaşlayacak Sinema Filmi, Dizi Haberleri ile Oyuncu Bilgileri Sitesidir Introducing the self-driving bicycle in the Netherlands

Film ve Dizi Paylaşanların İnternetleri Yavaşlayacak

Korsan Film ve Dizi Paylaşanların İnternetleri Yavaşlayacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan telif haklarına yönelik yasa taslağına göre, gençlerin sıklıkla başvurdukları internetten Korsan film ve dizi paylaşanlar, indirip farklı mecralarda paylaşanlara “internet yavaşlatma” cezası verilmesi öngörülüyor. Hazırlanan taslağa göre, film ya da dizi indirip izleyen değil, bu filmi “Torent” gibi programlar üzerinden farklı kullanıcılara yayan aboneleri kapsayacak.

İKİ UYARI SONRASINDA 6 AY İNTERNETLERİ YAVAŞLAYACAK

korsan-dizi-ve-film-yayan

Taslakta  söz konusu ihlali yapan kullanıcılar, Dijital Telif Hakkı İhlalleriyle Mücadele Merkezleri tarafından tespit edildikten sonra herhangi bir kısıtlamadan önce iki kez uyarıda bulunulacak. Yapılan bu iki uyarıya karşın eylemlerine devam eden kişilerin 6 aya kadar internet hızı yavaşlatılacak.

GENÇLERİ BİLİNÇLENDİRME HEDEFLENİYOR

film-ve-dizi-paylaşanlar

Yapılacak yeni düzenleme daha çok bir cezadan öte “bilinçlendirme” amaçlanıyor.  Dijital alanda yapılması planlanan ikinci düzenleme ise faaliyetleri izinsiz içerik ve eserlerin paylaşılmasına yönelik olacak. Bu uygulamayla “ihlalci İnternet sitelerine” erişimin tamamen engellenmesi olacak.

%d blogcu bunu beğendi: