or Alparslan Dizisi Oyuncuları ile Rolleri Güncel Liste / Kim Kimdir? Alparslan Dizisi Oyuncuları ile Rolleri Güncel Liste / Kim Kimdir? Sample document Alparslan Dizisi Oyuncuları ile Rolleri Güncel Liste / Kim Kimdir? Alparslan Dizisi Oyuncuları ile Rolleri Güncel Liste / Kim Kimdir? Sample document
  • 26 Ekim 2021 12:10
Uyanış-Alpasrlan-Oyuncuları-ve-karakterleri

Uyanış Alparslan Dizisi Oyuncuları / Kim Kimdir?

TRT’nin geçtiğimiz sezon ekranlara gelen tarihi dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 34. Bölümde sezon finaline girdi. Dizi yeni sezonda devam edecek olsa da oyuncu kadrosunda ve hikayesinde büyük değişiklikler yaşanacak. 2021 – 22 Kış sezonunda Uyanış Büyük Selçuklu Alp Arslan adıyla seyirci karşısına çıkacak olan dizi, tarihte Melikşah’ın babası Malazgirt Fatih’i Sultan Alparslan’ın hayatı ve savaşlarını konu alacak. Genellikle devam niteliğinde olan dizilerden farklı olan dizi 1. Sezonda yayınlanan Sultan Melikşah’tan önceki dönemi anlatacak. Bu nedenle de Nizamülmülk karakteri dışındaki 1. Sezondaki pek çok oyuncu yeni sezonda olmayacak. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan Oyuncuları kimler olacak? Hangi oyuncu hangi rolde karşımıza çıkacak. İşte Uyanış Alparslan Dizisi Oyuncuları güncel listesi.

Uyanış Büyük Selçuklu Final mi Yaptı?

Büyük Selçuk Alparslan Erkek Oyuncuları ve Rolleri

Selçuklu Devleti’nin İkinci Lideri olarak tanımlanan Sultan Alparslan’ın hayatını konu alacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yeni sezonunda (2. Sezon) Nizam-ı Mülk Mehmet Özgür dışında tüm oyuncu kadrosu değişiyor. Dizinin yapımcılığını daha önce Diriliş Ertuğrul dizisinin de yapımcılığını yapan Mehmet Bozdağ üslenirken, Bozdağ geçtiğimiz aylarda Alpaslan dizisi oyuncuları ile ilgili bilgiler verdi. Bu bilgilere göre; Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan erkek oyuncuları kadrosu şöyle olacak.

Barış Arduç / Sultan Alparslan

En son Show TV’de yayınlanan Çukur dizisinde canlandırdığı Arık Böke Erdenet karakteriyle hafızamızda kalan ünlü oyuncu Barış Arduç, TRT’nin tarihi dizisi Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 2. Sezonunda Sultan Alparslan karakterine hayat verecek.

Sultan Alparslan Kimdir? Tarihteki Yeri ne?

Tarihi kaynaklarda Büyük Selçuklu Devleti’nin ikinci sultanı olarak tanımlanan Alp Aslan’ın 20 Ocak 1029 – 24 Kasım 1072 yılları arasında yaşadığı belirtilmektedir. Aynı zamanda Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya gelişlerini ve mücadelelerini yöneten hükümdar olarak belirtilen Alp Aslan’ın doğum adı Muhammed bin Davud Çağrı’dır.

sultan-alparslanı-kim-oyuyor-gerçek-adı-ne
Alp Arslan’ın Sultan ve Savaşçı Kişiliği

Sultan Alp Arslan Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun 2. hükümdarıdır ve Çağrı Bey’in oğludur. Tarih yazarlarının daha çok bir savaşçı olarak tanımladıkları hükümdarın çok küçük yaşta ata binip ok atmayı öğrendiği kaynaklarda geçmektedir. Gençlik yıllarında arkadaşlarından oluşan kendi birliğiyle katıldığı Dandanakan gibi savaşlarda sağladığı başarılarla dikkatleri üzerine çekmiştir. Babasının ölümünden sonra Horasan Valiliğine atanmıştır.

Alp Aslan İlk Seferini Gürcistan ve Doğu Anadolu’ya Yaptı

Amcası Tuğrul Bey’in ölümden sonra tahta geçen Alparslan ilk seferini Gürcistan ve Doğu Anadolu Bölgesine yapmıştır. Bu seferde yanında oğlu Melikşah ve veziri Nizamülmülk bulmaktadır. Bizans’ın elinde bulunan Kars ve Ani’ye ilerleyerek bu bölgelerini ele geçirmesi sonucunda Abbasi Halifesi Kaim bi-Emrillah tarafından “Ebu’-Feth” (Fetihlerin babası) lakabı verilmiştir.

sultan-alparslan-kimdir,-tarihteki-yeri-ne
Alp Aslan Malazgirt Muhaberesiyle Tarihe Adını Altın Harflerle Yazdırmıştır

Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan ile Bizans İmparatoru Romen Diyojen arasında 26 Ağustos 1071 tarihinde gerçekleşen ve Alp Arslan’ın zaferi ile sonuçlanan Malazgirt Muharebesi, “Türklere Anadolu’nun kapılarında kesin zafer sağlayan son muharebe” olarak bilinir. Alp Aslan kazandığı bu zafer sonrasında Bizans imparatoru Romen Diyojen’i esir almıştır. Alp Alpaslan bu zaferle tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.

Alpaslan Ne Zaman Nasıl Öldü?

Batıda olduğu kadar doğuda da Selçuklu topraklarını genişletmeye çalışan Alp Arslan, anlaşmazlığa düştüğü Karahanlılar üzerine bir sefer düzenlemiş ve Ceyhun nehrini geçmiştir. Ancak Yusuf El Harezmi adındaki bir kale kumandanının Alp Aslan’ı hançerlemesi onun ölümüne neden olmuştur.

uyanış-alparslanda-oynayan-barış-arduç-kimdir
Barış Arduç Kimdir? Biyografisi

Baruş Arduç; 9 Ekim 1987 tarihinde İsviçre’nin Scherzingen kentinde Gülay ve Erol Arduç çiftinin ortanca çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Aslen Arnavut kökenli olan Arduç, baba tarafından Fatsalı Anne tarafından Artvin Arhavilidir.

Baruş Arduç Popülerliğini Kiralık Aşk Dizisinde Kazandı

Orta okul yıllarında ailesiyle Türkiye’ye kesin dönüş yapan Arduç, usta tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanıştıktan sonra oyunculuğa adım atmıştır. İlk oyunculuk deneyimini Küçük Hanımefendi dizisinde yaşayan başarılı oyuncu, Dinle Sevgili, Pis Yedili, Benim İçin Üzülme ve Racun: Ailen İçin dizilerinde rol almıştır. Barış Arduç’un üne kavuşması Star TV’de yayınlanan Romantik Komedi türündeki Kiralık Aşk diziyle olmuştur. Barış Arduç son olarak Çukur dizisinde oynamıştır.

Mehmet Özgür / Hace Nizamülmülk

Son zamanlarda dönem dizileriyle ekranlarda yer alan ünlü oyuncu Mehmet Özgür, Uyanış Büyük Selçuklu Alp Arslan dizisinde Sultan Alpaslan’ın en güvendiği veziri ve Hacesi Nizamülmülk karakterine hayat verecek. Uyanış Büyük Selçuklu 1. Sezonda Alpaslan’ın oğlu Melikşah’ın da veziri olan Nizamülmülk, 2. Sezonda hikayenin başında da yer alacak. Nizamülmülk aynı zamanda dizinin değişmeyen tek karakteri olarak karşımıza çıkacak.

uyanis-buyuk-selcuklu-alparslan-nizamulmulk-tarihteki-yeri
Hace Nizamülmülk Kimdir? Tarihteki Yeri Nedir?

Nizamülmülk ya da gerçek adıyla Ebu Ali Kıvamuddin Hasan bin Ali bin İshak et-Tûsi, 10 Nisan 1018 – 14 Ekim 1092 tarihleri arasında yaşamıştır. Tarihte Büyük Selçuklu Devleti’nin veziri ve Siyasetname isimli kitabın da yazarı olan Nizamülmülk, aynı zamanda devlet adamı ve siyaset bilimcidir. Devlet yönetiminde oldukça etkili olan Nizamülmülk, Alpaslan ve Melikşah döneminde vezirlik yapmıştır. Nizamülmülk; kelime anlamı devletin düzeni olarak tanımlanmaktadır.

Mehmet Özgür Kimdir? Kısa Biyografisi
uyanış-alparslan-nizamülmülk-gerçek-adı-mehmet-özgür-kimdir

Mehmet Özgür, 20 Ağustos 1970 Antalya Korkuteli doğumludur. Antalya Büyükşehir Tiyatrosunda Sanat Yönetmenliği yapan Mehmet Özgür’ün ilk kamera karşısına geçişi 2004 yılında Tarçın Konuştu dizisiyle olmuştur. 2008 -2011 yılları arasında yayınlanan Kollama dizisinde canlandırdığı Necip Yılmaz karakteriyle tanınmıştır. Mehmet Özgür, Suskunlar dizisinde Takoz İrfan, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Lütfi Paşa, Çalıkuşu dizisinde Seyfettin Efendi, Filinta dizisinde Kadı Gıyaseddin Hatemi karakterlerine hayat vermiştir. Son olarak 2020 yılında TRT’de yayınlanmaya başlayan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 1. Sezonunda Hace Nizamülmülk karakterine hayat vermiştir. Mehmet Özgür’ün Hay Sultan dizisinde Abdulkadir Geylani’ye hayat vermesi bekleniyor.

Erdinç Gülener / Sultan Alparslan’ın Babası Çağrı Bey

Daha önce rol aldığı; Kurtlar Vadisi Pusu, Çukur ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinden tanıdığımız tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Erdinç Gülener, Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan dizisine Alp Arslan’ın babası Çağrı Bey karakteriyle karşımıza çıkacak.

Çağrı Bey Kimdir? Tarihteki Yeri Nedir?

Çağrı Bey ya da tam ismiyle Ebu Süleyman Davud Çağrı Bey bin Mikail, 989 – 16 Temmuz 1060 yılları arasında yaşamıştır. Oğuzlar’ın Kınık boyundan Selçuklu hükümdarı Selçuk Bey’in torunu, Mikail’in oğlu, Tuğrul Bey’in ağabeyi ve Alp Arslan’ın babası olarak bilinir. Tarihte kardeşi Tuğrul Bey ile Horasan Melikliği yapan Çağrı Bey, bununla birlikte Dandanakan Savaşında Gaznelileri yenerek Selçukluların devlet olmasında önemli rol oynamıştır. Aynı zamanda Anadolu’ya ilk akın yapan Türk Komutanlarındandır. Türk tarihine ve kültürüne bakıldığında Türk Devletinin yükselmesinde ve genişlemesinde ön plana çıkmıştır.

Erdinç Gülener Kimdir? Biyografisi
alparslan-dizisinde-çağrı-beyi-oynayan-erdinc-gulener-kimdir

Erdinç Gülener, 26 Ocak 1971 İzmir doğumludur. Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve dublaj sanatçısı olan Gülener, ilk dizi deneyimini 2013 – 2014 yıllarında ATV’de yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu dizinde canlandırdığı Müfettiş Kane rolüyle yaşamıştır. Daha sonra pek çok dizide rol alan başarılı oyuncu son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Volkan karakteriyle izleyici karşısına çıkmıştır.

Barış Bağcı / Alparslan’ın Amcası Tuğrul Bey

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Barış Bağcı, Uyanış Büyük Selçuklu Alpaslan dizisinde Sultan Alparslan’ın amcası Tuğrul Bey karakterine hayat verecek.

Alpaslan’ın Amcası Tuğrul Bey Kimdir? Tarihteki Önemi Ne?

Tuğrul Bey ya da tam adıyla Rükneddîn Ebû Talîb Muhammed Tuğrul-Bey bin Mikail bin Selçuk, 995 – 4 Eylül 1063 yılları arasında yaşamıştır. Tarihte Büyük Selçuklu Devleti’nin ilk sultanı olarak tanınan Tuğrul Bey, kardeşi Çağrı Bey ile büyük zaferlere imza atmıştır. İbrahim Yinal isyanını bastırarak Fatimilerden Bağdat’I geri almış ve Abbâsî halifesi Kaim’in tekrar Bağdat’a dönmesini sağlamıştır. Bu başarısı sonrası Halife Kaim, Tuğrul Bey’e Ruknu ʾd-Din (Dinin direği) ve Malikul-Meşrik ve Magrib (Doğu’nun ve Batı’nın Sultanı) unvanlarını verip onu Sultan ilan etmiştir. 4 Eylül 1063’te çocuksuz olarak İran’da vefat eden Tuğrul Beyin yerine yeğeni Alp Aslan geçmiştir.

Barış Bağcı Kimdir? Kısa Biyografisi
alparslan-dizisinde-tuğrul-beyi-oynayan-barış-bağcı-kimdir

Uyanış Alpaslan oyuncuları arasında yer alan Barış Bağcı, 27 Mayıs 1975 Karaman doğumludur. Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olan Bağcı, İlk dizi oyunculuğu deneyimini 2005 yılında Gümüş dizisiyle yaşamıştır. Yaprak Dökümü, Küçük Hanımefendi, Kırık Kanatlar dizilerinde rol alan Bağcı, Diriliş Ertuğrul dizsinde Baycu Noyan karakterine hayat vermiştir. Barış Bağcı son olarak Masumlar Apartmanı dizinde Cüneyt karakteriyle karşımıza çıkmıştır.

Korel Cezaryirli / Alparslan’ın Abisi Süleyman Bey

Daha önce Mavera dizisinde karşımıza çıkan oyuncu Korel Cezayirli Alparslan dizisinde Sultan Alparslan’ın abisi Süleyman Beyi canlandıracak.

Süleyman Bey Kimdir? Tarihte Hangi Önemli Rolü Oynamıştır?

“Oğlu olmayan Tuğrul Bey, vasiyetinde Çağrı Bey’in oğullarından Süleyman’ın tahta geçmesini vasiyet etmişti. Selçuklu veziri Amid ül-Mülk bu vasiyeti yerine getirdi ve Rey kentinde Süleyman’ı sultan olarak tahta çıkardı. Ancak Çağrı Bey’in öteki oğlu Alp Arslan ve Arslan Yabgunun oğlu Kutalmış ile bazı emir ve şehzadeler Süleyman’ın sultanlığını tanımadılar.”

Alıntı Vikipedi

Korel Cezayirli Kimdir? Biyografisi
alpaslan-dizisinde-süleyman-beyi-oynayan-korel-cezayirli-kimdir

Korel Cezayrili 2 Nisan 1976, Ankara doğumludur. Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Halen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir. İlk dizi deneyimini 2006 yılında Kod Adı dizisiyle yapmıştır. Korel Cezayirli, Diriliş Ertuğrul, Aşk Ağlatır, Lale Devri, Dayan Yüreğim gibi pek dizide rol almıştır.

Mim Kemal Öke / Akbilge

Ünlü araştırmacı yazar Mim Kemal Öke, Uyanış: Büyük Selçuklu Alparslan dizisinde Akbilge karakterine hayat verecek. Daha önce Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 1. Sezonunda Kınık Obasının beyi olarak Mim Kemal Öge, aldığı olumlu tepkilerden sonra yeni sezonda farklı bir karakterle ekran karşına çıkacak.

Albilge Kimdir? Tarihteki Rolü Nedir?
uyanış-alpaslan-da-kınık-obası-beyi

Akbilge Kınık Obasının beyidir.

Mim Kemal Öke Kimdir? Biyografisi
alpaslan-dizisinde-kınık-obası-beyini-oynayan-mim-kemal-öke-kimdir

Mim Kemal Öke, 1955 yılında İstanbul’da doğmuştur. Siyaset bilimi profesörü olan Öke, aynı zamanda “Atatürk’ün doktoru” olarak tanınan, kendisiyle aynı isme sahip olan doktor Mim Kemal Öke’nin de torunudur. Çok sayıda romanı bulunan Mim Kemal Öke, Down sendromu konusunda da kendini geliştirmiş; “Bülent Üstündağ” mahlasıyla “47. Kromozom” adında bir kitap çıkarmıştır.

Batın Uçan / Kavurd Bey

Kavurd Bey, Çağrı Bey’in oğlu, Turanşah’ın babasıdır. Sultan Alparslan’ın kardeşidir. Oyuncu Cem Uçan’ın oğludur olan Batın Uçan, dizide Kavurd Bey karakterine hayat verecek.

Kavurd Bey Kimdir? Tarihteki Yeri

Kavurd Bey ya da adına darp edilen sikkelerdeki adıyla “Kara Arslan Bey” veya tam adı “Kara Arslan Ahmed Kavurd Bey” d- 1073 yılları arasında yaşamıştır. Selçuklu hanedanından Selçuk Bey’in büyük torunu, Çağrı Bey’in oğlu ve Sultan Alp Arslan’ın kardeşidir. Güney Fars’ta Kirman meliki olan Kavurd Bey, aynı zamanda Kirman’da 140 yıl hüküm sürecek olan Kirman Selçuklu Devletinin kurucusudur. Selçuklu Devleti tahtına çıkan yeğeni Melikşah’a karşı taht iddiası ile isyan etmesi ve bu isyanın bastırılması üzerine idam edilmiştir.

Batın Deniz Uçan Kimdir? Biyografisi
alpaslan-dizisinde-kavurd-beyi-oynayan-batın-uçan-kimdir

Batın Uçan, 1996 Istanbul doğumludur. Sinema ve dizi film oyuncu olan Uçan aynı zamanda oyuncu Cem Uçan’ın oğludur. Kaynaklardaki adı Batın Deniz Uçan olarak da geçer. İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında Filinta dizisiyle yaşayan Uçan, Payitaht Abdülhamid dizisinde Ömer karakterini canlandırmıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan Dizisinde Oynayacak Kadın Oyuncular ve Rolleri

Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan dizisinde rol alacak kadın oyuncular sosyal medyada büyük ses getirmeye devam ediyor. Bu kadın oyunculardan birisi de oyuncu Burak Özçivit ile evlendikten sonra bir süre ekranlardan uzak kalan Fahriye Evcen olacak. Dizi de Evcen’e pek çok iddialı kadın oyuncu eşlik edecek. İşte Uyanış Alparslan dizisinde oynayacak kadın oyuncular, canlandıracakları karakterler ve özgeçmişleri.

Alparslan-Dizisi-Akca-Hatun-rolu-Fahriye-Evcen

Fahriye Evcen / Alparslan’ın İlk Eşi Akça Hatun

Uzun bir zamandan beri ekranlardan uzak kalan Fahriye Evcen, Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan dizisinde, Sultan Alparslan’ın karısı, Akça Hatunu canlandıracak.

Akça Hatun Kimdir? Tarihteki Yeri Ne?

Sultan Alparslan’ın eşi olan Akça Hatun’un tarihteki yeri ile ilgili bilgiler yayınlandıkça yazımızda olacak.

akça-hatunu-oynayan-fahriye-evcen-kimdir
Fahriye Evcen Kimdir? Kısa Biyografisi

Fahriye Evcen, 4 Haziran 1986, Solingen / Almanya doğumlu sinema ve dizi film oyuncusudur. Almanya’ya Samsun’dan göç eden bir ailenin en küçük üyesidir. Neşe, Ayşen ve Demet adında üç ablası bulunmaktadır. Türkiye’de bir televizyon programına konuk olduğu sırada keşfedilen Evcen, ilk oyunculuk deneyimini 2005 yılında Asla Unutma dizisiyle yaşamıştır. Evcen’in ilk tanınması ise, Yaprak Dökümü diziyle olmuştur. Son olarak Kanal D’de yayınlanan Çalıkuşu dizisinde rol alan Fahriye Evcen dizideki rol arkadaşı Burak Özçivit ile 2016 yılında evlenmiştir. Karan isminde bir erkek çocuk annesidir.

Gizem Karaca / Alparslan’ın İkinci Eşi Seferiye Hatun

Güzellik yarışması sonucunda oyunculuğa başlayan Gizem Karaca Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan dizisinde Sultan Alparslan’ın karısı, Sultan Melikşah’ın annesi Seferiye Hatun karakterine hayat verecek.

Seferiye Hatun Kimdir? Tarihteki Yeri Nedir?

Sultan Alparslan’ın karısı ve Sultan 1. Melikşah’ın annesi olan Seferiye Hatun, aynı zamanda devletin baş hatunudur. Yani diğer bir değişle sarayda olan biten her şey ondan sorulur. Selçuklu soyuna ve kanına çok düşkündür. Bu nedenle Karahanlı soyundan gelen oğlu Melikşah’ın karısı Terken Hatun’a karşı hep mesafeli durmuştur.

Gizem Karaca Kimdir? Kısa Biyografisi
alpaslan-dizisinde-seferiye-hatunu-oynayan-gizem-karaca-kimdir

Gizem Karaca, 7 Eylül 1992 İstanbul doğumludur. Miss Turkey 2011 güzellik yarışmasında 2. Olan Karaca, gelen dizi tekliflerini değerlendirerek Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı cariye karakteriyle oyunculuk kariyerine başlamıştır. Güzel Köylü, Kara Sevda, Eve Düşen Yıldırım, Adını Feriha Koydum Emir’in Yolu, İstanbul Sokakları, İçimdeki Fırtına, Şampiyon, İnsanlık Suçu, Sosyetik Gelin gibi dizilerde rol alan Gizem Karaca son olarak Fox TV’de gösterilen Baraj dizisinde rol almıştır.

Zeynep Özder / Alparslan’ın Ablası Begim Hatun (Begim Şehver)

Alparslan dizisinde Sultan Alparslan’ın ablası Begim Şehver Hatun karakterini daha önce Benim Adım Melek dizisinde Başak karakterine hayat veren Zeynep Özder oynayacak.

Begim Hatun Kimdir? Tarihteki Yeri Nedir?

Alparslan dizisinde yer alan Begim Hatun, Sultan Alparslan’ın ablasıdır. Tarihteki yeri ile ilgili detaylar geldikçe yazımızda olacak.

alpaslanın-ablası-Begim-Şehver-zeynep-özder-kimdir
Zeynep Özder Kimdir? Biyografisi

Zeynep Özder, 1985 yılında Ankara’da doğmuştur. Müzisyen, çello sanatçısı, sinema ve dizi film oyuncusu olan Özder, Gazi Üniversitesinde müzik öğretmenliği alanında doktora yapmıştır. 2011 yılında, New York’ta Stella Adler Studio atölyesinden oyunculuk eğitimi almıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2010 yılında yayınlanan Samanyolu dizisinde yapmıştır. Dila Hanım, İntikam, Adanalı gibi pek çok dizide oynayan Zeynep Özder son olarak TRT’de yayınlanan Benim Adım Melek dizisinde Başak karakterine hayat vermiştir.

Esila Umut / Alparslan’ın Kardeşi Gevher Hatun

Uyanış Büyük Selçuklu 2. Sezonda Alparslan’ın Kardeşi Gevher Hatun’u başarılı oyuncu Esila Umut canlandıracak.

Gevher Hatun Kimdir? Tarihteki Yeri Nedir?

Sultan Alparslan’ın kız kardeşi olan Gevher Hatun’un tarihteki yeri ile ilgili detaylar geldikçe yazımızda olacak.

Esila Umut Kimdir? Kısa Biyografisi
alpaslan-dizisinde-gevher-hatunu-oyanayacak-esila-umut-kimdir

Esila Umut, 2001 Antalya doğumludur. Aslen İzmirli olan Umut, ilk oyunculuk deneyimini Sevdam Alabora dizisiyle yaşamıştır. Kardeşim Benim ve Kin, Payitaht Abdülhamid adlı dizi ve filmlerde yer alan Esila Umut, son olarak Star TV’de yayınlanan Akrep dizisinde rol almıştır.

*Not: Oyuncu Biyografileri ve Tarihi Bilgiler Vikipedia temel alınarak hazırlanmıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan 2. Sezon Tanıtım Fragmanı

Bir Cevap Yazın